Květen 2014

3:15 zemřeš - The Amityville horror

4. května 2014 v 19:41 | Elysia |  Filmy a seriály
The Amityville Horror je jeden z těch hororů "podle skutečné události". Teda pokud k tomuto označení stačí, že lidé, kteří vyprávěli onen příběh, skutečně žili. Co z toho jejich vyprávění ale byla opravdu skutečnost, to se nikdy nedovíme a záleží tak jen na vás, čemu jste ochotni nebo chcete věřit.
Příbeh vypráví o rodině Lutzových, kteří se nastěhují do domu, kde před časem došlo k vyvraždění celé rodiny DeFeových jedním z jejích členů. Začíná to jako vždy nenápadně, Georgovi, hlavě rodiny, je pořád zima, malá dcera Chelsey si najde "imaginární" kamarádku, která není nikdo jiný než jedna ze zavražděných obětí, písmenka na lednici se samovolně přeskupují a tak podobně. Jenomže George to začíná pomalu ovládat, přestává se kontrolovat, hlasy v domě mu našeptávají "najdi je, zabíj je" a tak matka Kathy zajde do knihovny vypátrá minulost domu, na chvíli se do toho zaplete i místní farář, kterej se ale ze strachu moc nezdrží a tak si musí rodinka nějak poradit sama.
Není to žádnej skvost, ale ani vyloženě peklo. Takovej standard, průměr. Tenokrát se asi poprvé ztotožním s hodnocením na ČSFD a taky bych dala tak 60%. Malým bezvýznamným plusem je, že George (Ryan Reynolds) je fakt sexy a dost často tam pobíhá do půli těla svlečen a předvádí svaly, což je jednoznačně velice estetický zážitek:).


Samozřejmě mě zajímalo, do jaké míry to teda podle skutečné údálosti bylo, proto jsem hledala a myslím, že tohle je docela zajímavé: http://cs.wikipedia.org/wiki/Horor_v_Amityville. Shrnutá fakta, pár záhadných otazníků a výsledný obrázek si prostě udělejte sami. Na mě osobně by to teda víc fungovalo, kdyby se vykašlali na "true story" a místo ovládání zlým duchem nechali být George prostě obyčejným psychopatem či psychotikem, ale to už by byl trochu jinej film..