I spit on your grave 1 a 2

22. března 2014 v 21:48 | Elysia |  Filmy a seriály
Konečně něco z hororového šuplíku, co se mi líbilo. V jedničce i ve dvojce jde v podstatě o to samé - slečnu znásilní parta chlapů a ona se jim pomstí. V prvním jde o mladou spisovatelku Jennifer Hills, která si pronajme chatu mimo civilizaci, aby měla klid na psaní. Jenže narazí na partu vesnickejch buranů, kteří se rozhodnou jí její pobyt v přírodě trochu okořenit. Pekně se na ní vyřádí, zbaví se těla a dál si jdou žít své primitivní životy. Jenže se chlapci trochu přepočítali a jejich obět nebyla tak úplně mrtvá. A tak jsou jeden po druhém vlákáni do pasti a následně si zažijí na vlastní kůži svoje malé soukromé peklo.
Dvojka je, jak už jsem řekla, v podstatě to samé v bledě modrém. Tentokrát je hlavní hrdinkou Katie, servírka, která má ambice stát se modelkou, jenže nemá dost peněz na kvalitního fotografa, který by jí vytvořil slušné portfolio. V touze po splnění svého snu velice naivně odpoví na inzerát s nabídkou focení zdarma, následně se setká se třema ne zcela důvěryhodnýma chlapíkama, čímž si podepíše rozsudek opakovaného znásilnění, mučení a smrti, která ale opět shodou šťastných událostí nenastane a tak se Katie opět otvírá příležitost k pomstě.

Ačkoli v základní dějové linii jsou oba filmy jak přes kopírák, tak to vůbec nevadí. Tady ani nejde o nějaké překvápko nebo originalitu. Tady jde o to násilí, mučení, zoufalství, utrpení a o to, co to s váma udělá. A tady to funguje. V první půlce prožíváte tu beznaděj s obětí, v druhé půlce si ten masakr v podstatě užíváte a říkáte si, že by si ti halzlové zasloužili i horší věci.
Nejsou to horory, u kterých se budete bát. Ale emoce to vyvolá a zanechá to ve vás nějaké dojmy, čili si říkám, že už se na ty duchařiny asi vykašlu, protože to se mnou už většinou nic nedělá a budu si asi ujíždět na vlně exploitačního subžánru..
Každopádně to, že tyhle filmy hodnotím kladně neznamená, že bych je doporučila každému. Slabší povahy by z toho mohly mít psychickou újmu, ačkoli v tomhle odvětví existujou i horší, nechutnější a úchylnější filmy. Každej má svý hranice..na druhou stranu člověk si zvykne na všechno..

Pozn: Píšu o I spit on your grave z roku 2010, který je remakem původního filmu I spit on your grave (nebo též Day of the woman) z roku 1978, který jsem ještě neviděla, ale chystám se na něj.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Charlie Charlie | E-mail | Web | 23. března 2014 v 13:17 | Reagovat

Ja osobne som spitol na ten film, videl som len jednotku a dvojku by som nechcel, teda ma vôbec neoslovil.
Asi máme fakt rozdielny hororový vkus :-D

2 Nebohá Nebohá | 26. března 2014 v 13:49 | Reagovat

Poslední dobou jsem koukala spíš na duchařiny, tak to asi zkusím. Přece jenom násilí a bezmoc je často mnohem děsivější než strašidla a duchové.

3 V. V. | Web | 26. srpna 2014 v 20:00 | Reagovat

Viděla jsem zatím jen jedničku a je to takový průměr, některé scény jsou však vydařené :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama