Úplněk

13. února 2014 v 22:45 | Elysia |  O mě
Když jsem se předevčírem ráno vzbudila, bylo mi jasné, že mám zase na týden postaráno o pěknou noční zábavu. Abyste rozumněli, v sobotu bude úplněk a na mě to strašně působí. Ne, nevěřím, že sběr bylin při úplňku jim dá větší moc, ale věřím, že na člověka, jeho psychiku a hlavně pak spánek působit může. Mě se zdají sny. Vždycky pár dní před, za úplňku a pár dní po. Většinou nebývají hezké, spíš tísnivé až děsivé, hlavně opravdu živé a reálné. Obecně se mi sny zdají docela často v porovnání s jinýma lidma, ale v průběhu měsíce je to víceméně sem tam a třeba tak jeden za noc, co si ho pamatuju a to ještě tak nějak nevýrazně nebo je prostě takový o ničem a nezanechává žádné extra emoce. Když se blíží úplněk, tak to získává grády. Dřív jsem to snad ani nemívala, nevím, ale je to tak dva tři roky, co jsem postřehla, že se mi periodicky opakujou taková období, kdy mívám sny ve větší intenzitě a častosti a tak jsem si vysledovala, že to opravdu souvisí s úplňkem. Když mi dřív někdo řekl, že při úplňku nemůže spát, myslela jsem, že za to může prostě to, že je víc světlo a tak lidi citliví na světlo během spánku (stejně jako já), co potřebujou absolutní tmu, prostě reagujou nespavostí. Větší mírou světla ale nevysvětlíte divné sny. Navíc snad podle prováděných studií (kdysi jsem něco takového četla, ještě si to budu muset přesně vyhledat), byli lidi ve spánku sledováni v místnostech bez oken, kde nějaké světlo nemohlo působit a navíc ani nevěděli v jaké fázi měsíc je a přesto se potvrdilo, že na kvalitu spánku fáze měsíce opravdu účinek mají. A přesně tak by mohli zavřít i mě a já bych byla schopná určovat podle svých snů, kdy úplněk je. Teda nezvládla bych to přesně na den, takhle to zase nemám, že by s blížícím se úplňkem sny nabývaly na intenzitě a pak s odchodem zase polevovaly. To bývá různé, takže toleranci plus minus pár dnů bych potřebovala, ale když se blíží, tak to prostě vždycky poznám Jak je to možné? Jsem skeptik. Nevěřím každé blbosti, milovníkům konspiračních teorií se směju, a ačkoli jsou některé takzvaně nadpřirozené jevy a věci, na které věřím, přesto říkám, že nejsou nadpřirozené, jen jim ještě nerozumíme (nebo jsme to naopak možná zapoměnli). Přesto nemám ráda, když něčemu nerozumím. Teda nerozumím spoustě věcí, ale vím, že jiní, chytřejší lidé tomu rozumí a s trochou snahy by mi to mohli vysvětlit. Nemám ale ráda, když je něco prostě nevysvětlitelné a ani ti nejchytřejší géniové by pro mě neměli odpověď. A já to chci vědět, jak je sakra možný, že se Měsíc nějak pootočí a mě se zdají sny, ze kterých je mi přinejmenším úzko, smutno, někdy se probudím i v slzách nebo strachem, ba hrůzou a přitom to vůbec nedává smysl?! Prosím vysvětlete mi to někdo!
Ale víte co? Mě se to vlastně svým způsobem líbí. Je to takové trochu jako se dívat na film a zároveń být jeho součástí a i když vám přitom není zrovna hezky, pak se probudíte, ještě chvíli si uvědomujete, co je realita a pak vás poleje takový zvrácený pocit blaha, že to byl prostě dobrej zážitek. No jsem zvědavá, co mě čeká dnes, takže dobrou noc.
Jo a mimochodem, jak to máte vy?:)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Charlie Charlie | E-mail | Web | 17. února 2014 v 16:33 | Reagovat

Ja ani neviem, kedy je Mesiac v splne. Vlastne som už aj zabudol, že nejaký spln existuje :D A čo sa týka kvality spánku, v poslednom čase sa mi veľmi zle spí (ale to nemá nič s fázou Mesiaca). Musím si pozrieť feng-šuei izby alebo niečo také, lebo sa mizdá, že sa mi začalo zle spať potom, čo som si presťahoval nábytok.
No a čo sa zas týka snov, tak tie sú úplne od veci... dlho. Každú noc sa mi sníva, sny si väčšinou pamätám - ak nie podrobne aj o týždeň, tak aspoň na druhý deň viem, že sa mi niečo snívalo, sú to vždy živé sny a asi 40% mojich snov je strašidelných 8-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama