Insidious a Insidious chapter 2

30. ledna 2014 v 22:13 | Elysia |  Filmy a seriály
Insidious je opět jeden z novějších hororů, taktéž s kladným ohlasem a pozitivním hodnocením na ČSFD. Příběh začíná jako klasická duchařina, rodinka se nastěhuje do novýho baráku, kde se začnou dít podivné věci, zkrátka tam straší a jejich syn se po jedné noci prostě nevzbudí a i přes nejrůznější vyšetření lékařů nikdo neví, co mu je, zůstává v komatu, ale nikdo neví proč. Z domněnky, že v domě straší, se přestěují jinam, ale útoky duchů se tím nezastaví a zoufalí rodiče zjišťují, že problém není v domě, ale v jejich synovi, jehož bezvládné tělo se stalo branou pro duchy, kteří se snaží ovládnout jeho tělesnou schránku, zatímco jeho vlastní duše bloudí v krajinách někde mezi nebem (nebo peklem) a zemí. Více na http://www.csfd.cz/film/280046-insidious/


Moje hodnocení: První půlka byla super, všechno vypadalo tak slibně, atmosféra houstne, začínáte mít pocit, že dnes večer se fakt budete bát jít na hajzlík ..a pak to prostě, bůh ví proč, totálně posrali. Řekla bych, že od chvíle, kdy na scénu přicházejí dva "lovci duchů" se svýma rádoby vtipnýma geekovskýma dialogama se strach změní v podivnou pachuť nejistoty a začínáte mít zlou předtuchu, že si na ten záchod nakonec přece jen dojdete i se zhasnutýma světlama. A čím víc se blížíte konci, tím víc se vám tam opravdu i chce za účelem znechuceného zvracení. Ve chvíli, kdy se na scéně objeví démon vyhlížející jak dětská malůvka čerta pár dní před Mikulášem, fascinovaně hledíte a nevíte, jestli se máte smát nebo dál nevěřícně zírat na to, jak si brousí drápy..a pak příjde kopýtko..to už jsem se fakt smála. Takže další horor, kterej měl potenciál a nakonec mě pekelně zklamal.

Po jedničce se mi na dvojku fakt koukat nechtělo, protože, jak už to většinou bývá, dvojky bývají ještě horší než jedničky a protože jednička už tak byla dost špatná, tak jsem tentokrát i přes opět kladné ohlasy nečekala nic dobrého. Nakonec mi to nedalo (trochu ze zvědavosti, trochu z obsesivního puzení, že musím vidět všechny filmy v sérii) a koukla jsem na něj.

Insidious 2 navazuje na jedničku, pokračuje v ději tam, kde jednička skončila a částečně se vrací i do miulosti, aby odhalila skryté souvislosti. Více o ději opět zde - http://www.csfd.cz/film/315730-insidious-2/, tady to opravdu nechci rozepisovat, protože bych tak musela prozradit hodně z prvního dílu.


Nicméně, co se mého hodnocení týče, tak tady jsem byla opět překvapená, tentokrát však v pozitivním slova smyslu. Očekávala jsem ještě větší šrot než v jedničce a překvapivě se mi dostalo v celku podařené hororové podívané. Jak plynula první půlka filmu, stejně jako v jedničce, jsem si říkala, že to vůbec není špatný, ale pořád jsem očekávala, kdy příjde ten zlom a zklamání. A ono to nepřišlo! Takže dvojku směle doporučuju, není to žádnej zázrak, nijak nešokoval, nedostalo se na žádný nečekaný zvrat, ale mile překvapil a předčil očekávání a nějakou tu dávku strachu přece jen poskytl. Jen přemýšlím, jestli by se na něj dalo koukat zvlášť. Co se souvislostí týče, přece jen je asi potřeba nejdřív protrpět tu jedničku, aby došlo k celkovému pochopení, takže zas nemůžu říct vykašlete se na jedničku a jděte rovnou do dvojky, což je škoda.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Charlie Charlie | E-mail | Web | 31. ledna 2014 v 12:10 | Reagovat

Insidious som chcel vidieť, viem, že som  ho mal stiahnutý a moc som sa naň netešil, ale chcel som si ho pozrieť. A padol mi HDD a tak teraz sa mi to nechce znova sťahovať. Možno však dnes pôjdem ku kamarátke a pozrieme si ho dakde online, tak teda sa nebudem ani na nič pripravovať, keď hovoríš, že to nemá moc cenu. A ktovie, možno ma prekvapí 8-)

2 elysia elysia | 31. ledna 2014 v 15:16 | Reagovat

[1]: tak to už jsme zjistili, že se náš názor nemusí shodovat:D pak napiš, jak se ti to líbilo:)

3 Nebožka Nebožka | Web | 2. února 2014 v 15:33 | Reagovat

Z Insidious jsem měla obdobný dojem. Co mi iritovalo zvlášť, byl fakt, že rodiče zase vypadají jako čerství maturanti, kolouščí pohled Renai a mnohy naprosto zbytečný dialogy (geekové mě na tom kupodivu docela bavili, i když je pravda, že ničí hororovou atmosféru). Myslím, že by to dopadlo mnohem líp, kdyby se v tom filmu míň mluvilo a víc dělo, speciálně v tom astrálním světě. To, jak osekaná tahle část byla, mě zklamalo. Na druhou stranu v druhé části mě potěšili, že to rozehráli víc. Dvojka je rozhodně vyvedenější. Teď jenom můžeme čekat, co se na nás chystá v třetí části. To jsem docela zvědavá.

4 elysia elysia | 3. února 2014 v 20:28 | Reagovat

[3]: pravda, to jejich mladistvé vzezření mi ze začátku taky vadilo, pak jsem si ale zvykla

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama