Srpen 2012

Já jako máma?

24. srpna 2012 v 23:10 | Elysia |  O mě
Je spousta věcí, co bych mohla napsat o mojí mámě, od pubertálního "ona tomu vůbec nerozumí a nechápe mě" až po to jak je skvělá, ale co mě k tomuhle tématu napadá se týká spíš mě osobně.
Vždycky jsem tak nějak počítala s tím, že jednou budu taky máma, nikdy jsem neměla období, kdy bych tvrdila, že děti nikdy mít nebudu, ale ať už jsem nad tím přemýšlela jakkoli, byly to víceméně úvahy do vzdálené budoucnosti. Teď nad tím přemýšlím zase trochu jinak, jelikož se dostávám do věku a postavení, kdy by bylo logické začít myslet na potomstvo. Tak nějak se to v životech lidí děje - dostudují, najdou si práci, pokud mají partnera, tak se třeba vdají/ožení nebo se k sobě jen tak nastěhují a začnou plodit. Já splňuju nebo se aspoň blížím ke splnění všech podmínek..výdělečně činná, vlastní bydlení na dosah, přítel s kterým to vidím na společný život a (jak mi řekla moje máma) vždyť už je mi pětadvacet! Ale taková ta touha "já už bych chtěla miminko" se nějak nedostavuje. Když jsem měla praxi na porodnici a na dětským, tak mě to dost bralo, to přiznávám, ale stejně jsem si nedokázala představit, že bych ho doopravdy měla. Pořád. Čtyřiadvacet hodin denně. A po praxi to zase přešlo. Zkrátka mám pocit, že kdyby na to došlo a stala se "nehoda", nevadilo by mi to a určitě bych z toho nebyla naštvaná nebo smutná, že se mi to nehodí, ale sama od sebe prostě nemám touhu to zatím ani plánovat tak, že třeba za dva roky už bych chtěla nebo měla mít první dítě. A tak si na jednu stranu říkám, že mám čas, na druhou stranu ve mě trochu hlodá ta myšlenka na všechny ty ženy kolem třicítky, co se jim prostě nedaří otěhotnět a jsou z toho nešťastné, že to měli začít zkoušet dřív. A když už si představím, že bych je teda opravdu jednou měla, mám hrůzu z toho, že je nezvládnu vychovat tak, jak bych si přála..i když si zase celkem sebevědomě myslím, že bych nebyla úplně nejhorší matka.
A tak to prostě je...ale ono to zatím stejně nemá cenu moc řešit. Věřím, že jestli se to má stát, tak se to stane ve správnou chvíli a jestli ne, tak se z toho snad nezblázním..
A teď by mě zajímalo, jak na tom budu, až si tohle přečtu třeba za 5 let:D. Jestli budu pořád bezdětná nebo už nějaké to dítko budu mít a pokud ano, tak jestli opravdu s mým vyvoleným nebo nám osud zmíchá karty a dopadne to úplně jinak. Co myslíte vy?:) A jaká je vaše představa o vás jako matkách (popřípadě otcích)?

Kotě nalezenec

9. srpna 2012 v 21:13 | Elysia |  Zvířecí kout
Po delší době jsem si opět udělala chvilku na psaní, zasedla jsem k počítači a na klín mi vyskočilo takové malé chlupaté klubíčko a začalo slastně vrnět. A právě o tom kllubíčku vám chci napsat. (A shodou okolností to vychází i na TT, ačkoli to by se dalo s trochou fantazie pojmout i úplně jinak:).)
Před měsícem jsem, jak vy věrní víte, nastoupila do práce v jedné nejmenované psychitrické léčebně. A po dvou týdnech kolegovi doktorovi volá primářka z vedlejšího oddělení, jestli neví o někom, kdo by chtěl koťátko, které se jim tam zatoulalo. Volala mu, protože ona sama už si takhle adoptovala 3 čičiny a věděla, že i on už jich pár dokázal udat do dobrých rukou. Nicméně ačkoli se nad koťátkem všichni rozplývali, nikdo si ho vzít nemohl či nechtěl. A tak to zbylo na mě. Hned jsem se na to malé zatoulané šla podívat a bylo mi jasné, že ji tam nemůžu nechat na pospas vedení, které by ji z "hygienicko-epidemiologických" důvodů nechalo "odstranit", jakmile by se o ní dozvědělo. A tak jsem přišla naprosto neplánovaně ke kočičce a jelikož to je kočka z psychiny, musela dostat taky náležité jméno..je to moje malá Schízinka:).
Ačkoli je většinou milá a přítulná, má i své chvilky, kdy si potřebuje hrát..brutálně hrát..takže mám teď takový poškrábaný emo ruky a o tom, jak loví naše nohy, ani nemluvím. Ale občas se spokojí i s vlastním ocáskem a to je pak lepší než nějaký komický číslo z cirkusu. Jen se trochu bojím o anduláky, které vždycky s loveckým zájmem pozoruje, naštěstí nežijeme v bytě, takže se dají snadno oddělit:).
Až budu mít víc času s foťákem, podaří se mi snad i lepší fotky..teď zrovna měla hravou, tak to moc dobře nešlo:D.