Úředničení

28. června 2012 v 22:29 | Elysia |  Den za dnem
Lítání po úřadech je fakt mor. A to i přesto, že jsem narážela jen na samé ochotné a usměvavé úředníky (až na paní přes občanky, která se na mě ani nepodívala, zato mi dávala významným pohledem na hodinky najevo, že přijít o třičtvrtě na 5 na úřad je vrchol otravnosti, když už by se mohla pomalu balit na cestu domů). Jenže prostě vždycky narazíte na to, že vám něco chybí a musíte pro další lejstro na jinej úřad a často do jinýho města. Chtěla jsem začít žádostí o změnu bydliště, to jsem si naštěstí na netu našla, co všechno potřebuju, takže jsem se netáhla zbytečně na úřad, abych se to dozvěděla tam. Takže jsem nejdřív musela do Olomouce na katastr pro výpis. Pak jsem s ním vítězoslavně došla na náš úřad, kde mi bylo ale sděleno, že tohle si musím vyřídit v obci, kam se stěhuju a to že si dělá každá sebemenší obec sama. Takže další cesta do vesnice mého budoucího trvalého bydliště, kde mi ho teda změnili, ale následně jsem už zase musela zpátky k nám do Šternberka aby mi tady na úřadě dali novou občanku. Tady se setkávám s onou výše popsanou úřednicí. Výhoda sice je, že dnes už se fotí fotka na občanku přímo na úřadě, čímž mi odpadla starost s fotkou, protože už jsem žádnou doma neměla. Ale vzhledem k vysokým teplotám a mému sklonu za takových podmínek ke zrudnutí v obličeji kromě oblasti kolem úst, která zůstává bílá, jsem fakt zvědavá jak na té občance budu vypadat. Taky nechápu proč tam musejí mít takovej superhyperfoťák, kterej vyfotí úplně každej detail vašeho obličeje včetně těch nejmenších pórů. No snad to nakonec v té zmenšené podobě nebude vypadat tak šíleně uhrovitě jako když mi tu fotku ukázala na monitoru počítače. Vlastně nevím, proč mi ji ukazovala, když jsem stejně neměla možnost protestovat. Ostatně opakovaným focením by se stejně asi lepšího výsledku nedosáhlo.
Další položkou na seznamu byla práce. Vyřídila jsem telefonát, domluvila schůzku, kde mi byla předána kopa lejster k vyplnění a byla jsem objednána na vstupní prohlídku. Lejstra jsem vyplnila, i když chvílema jsem měla pocit, že bych na to potřebovala vystudovat nějakou další speciální školu, sesmolila žádost o místo jen jako byrokratickej papír určenej pro založení do mé pracovní složky, protože práci už jsem měla slíbenou, opravila životopis, že už mám dostudováno a zjistila, že se přece jen musím jít nakonec nechat vyfotit, protože nemám fotku na Osobní dotazník. Focení bylo sice hned hotové a na fotky jsme čekala asi 2minuty, ale fakt to nechápu!! Umyla jsem si schválně kvůli tomu vlasy, protože v tom horku se mi mastí a splihávají ještě rychleji než obvykle a měla jsem radost, že je mám krásně nadýchané, ale stejně na té fotce vypadají jak kdyby byly mastné nebo jako kdybych zrovna zmokla. Fakt to prostě nechápu. Ale tak co už.
Dál mě čekalo zařízení účtu, kvúli kterýmu jsem sice opět musela do Olomouce (nakonec jsem se rozhodla pro tu mBank), ale mladík, který mi ho pomohl zařídit, byl docela milej (a to myslím fakt jako jen milej, jinak mimo můj vkus!:d) a bylo to raz dva. Aspoň jsem ještě nakoupila dobrůtky pro moje opeřence a sobě pár drobností do výbavy:D. Nakonec jsem podstoupila prohlídku, kde mě uznali způsobilou k výkonu práce (a to i v noci:(), odevzdala všechny lejstra zpátky panu právníkovi alias personalistovi a myslela si, že už mám všechno z krku (teda kromě toho, co mě pak ještě čeká až dostanu tu novou občanku, jako vyměnit řidičák a ohlásit změnu bydliště všem kterých se to týká). Jenže dneska jsem zjistila, že jsem zapomněla na komoru! Ne plynovou, ani tu, ve které je myš, nýbrž na Českou lékařskou komoru. Ale to snad nespěchá, nejdřív potřebuju totiž diplom a ten dostanu až za dva týdny. Ale musela jsem si to napsat nebo bych zase zapomněla. Vlastně si připadám jak těžkej sklerotik, všechno si píšu na papírky, který pak stejně poztrácím nebo v afektu, že se mi jich všude válí moc, prostě vyhodím.
A při tomhle všem jsem sice trávila pracovně zbytek času na své budoucí adrese, ale vůbec jsem se nedostala k zahájení příprav pro stěhování. Ale o tom zas jindy, kdo by pak četl tak dlouhej článek!:D
No a výsledek toho všeho je, že to strašně rychle uteklo, v pondělí mám jít poprvé do práce a kdybych měla čas na to myslet asi by mě z toho chytala panika bo si připadám úplně vygumovaná. Ale to ještě příjde, už se fakt těším na neděli, protože se mi bude určítě skvěle spát (psáno silně sarkasticky). Takže se to asi pokusím nadehnat dokud je čas a popřeju vám dobrou noc...což bych asi neměla, protože to bude znít divně, když si to budete číst třeba zítra ráno. No tak nic, tak prostě jen nazdar:).

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Nebožka Nebožka | Web | 10. července 2012 v 18:06 | Reagovat

"Vlastně nevím, proč mi ji ukazovala, když jsem stejně neměla možnost protestovat." - i úředníci občas potřebují mít pocit moci.
Ten tvůj bureau výlet ale zní jako pěkný martyrium. Po absolvování všeho na sebe budeš jistě náležitě pyšná:)
Budeš pracovat jakožto doktorka teda, chápu to dobře?

2 Elysia Elysia | 12. července 2012 v 18:34 | Reagovat

[1]: asi mi chtela oplatit, ze jsem tam prisla otravovat na poslední chvíli:D a ano chápeš to dobře:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama