The Bubble

13. dubna 2012 v 10:38 | Elysia |  Filmy a seriály
Tenhle film mi doporučil jeden kamarád a ačkoli jsem čekala podle jeho popisu hlavně nějakou gay romantiku, bylo to mnohem víc. Tři spolubydlící Lulu, Yali a Noam, žijící v Tel Avivu, se snaží žít normální život a hlavně se nestarat moc o politiku, ačkoli to v jejich zemi příliš nejde. Noam je gay a když se seznámí s Palestincem Ashramem, je z toho láska jako z románu. Jejich vztah však není nežádoucí jen z hlediska politického, ale i náboženského a to by nebyl ani mezi mužem a ženou natož pak mezi dvěma muži a tak musejí nejen oni dva bojovat proti silám větším, než jaké by mohli pokořit a jejich idylická bublina, ve které se snaží izolovat praská.
Zní to jako Romeo a Julie trochu jinak, ale vzhledem k tomu, že tu nejde jen o to lásku, získává příběh na ceně. Všichni víme, že se Izraelci s Palestincema nemají zrovna v lásce, ale pokud se o to vyloženě nezajímáte, nemáte vlastně moc velkou představu o tom, jak tam vypadá každodenní život obyčejných lidí a právě to tenhle film krásně ukazuje. Kolikrát, když člověk slyší ve zprávách o nějakém komfliktu řekne si, no jo pošahanci, nemají co lepšího na práci než se nenávidět a střílet po sobě, ale vůbec si neuvědomíme, že je to zase otázka politiky a náboženství a že tam žijou lidi jako my, kteří by jen chtěli žít bez předsudků, bez vojáků, bez nebezpečí..
Takže až budete mít náladu na něco vážnějšího a přitom i trochu romantického, zkuste tohle..jo a doporučuju si to sehnat v původním znění, nabývá to tím na autentičnosti a mě osobně se ta jejich chrchlavá hebrejština fakt strašně líbí:).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jakým filmům dáváte přednost?

Akční 12.7% (8)
Sci-fi 9.5% (6)
Drama 15.9% (10)
Komedie 17.5% (11)
Historické 14.3% (9)
Animáky 6.3% (4)
Válečné 6.3% (4)
Fantasy 17.5% (11)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama