Norsko - Deníkové zápisky VII

7. října 2011 v 11:56 | Elysia |  Norsko

7.8.2011

Ráno bylo sice docela zima, ale než jsme se nasnídali, tak se udělalo i hezky. Odvážlivci Ondra a Štěpán se šli vykoupat do jezera hned ráno, když se oteplilo, odvážily jsme se udělat si pár temp i já s Anežkou. Pocit k nezaplacení. A ta příroda kolem, to se nedá ani slovy popsat. Ještě jsme šli losovat, ale tentokrát jsme žádného lososa ani losku či sobku nevyplašili.(To bylo takový naše hraní se slovama, losovat, znamenalo hledat či pozorovat losy, Norové byli Norci, losi byli lososi, losice losky a sobi byli sobci atd...takhle to zní možná dost dementně, ale my jsme se tím dost dobře bavili:D) Přes den se asi schovávají víc v lese a do mokřin se odvažují jen v noci. Pořád je naděje, že je uvidíme v národním parku Rondane, kam teď míříme. (To jsem si myslela, že když je to národní park, že budem někde v lese, ale tohle zas byla taková trochu pustina..)

Tak procházka po NP se podařila jen způli. Ke konci cesty tam začalo opět pršet, ale to jsme ještě stihli dojít do rekreačního střediska, kde jsme mysleli, že přečkáme déšť, ale nakonec to nevypadalo, že by mělo přestat pršet, tak jsme se v dešti vrátili zpět. Losy jsme sice nepotkali, ale zato jsme viděli divoké křečky. A největší zážitek si odnesl stejně Vašek, protože se tam zamiloval tak do sedmileté německé holčičky (ne opravdu není pedofil, ale ta holčička byla prostě fakt nádherná, jestli z ní jednou nebude modelka tak nevím, kdo jinej by to měl dělat). Ta mu určitě dneska nedá spát, stejně jako včera slečna v červeném, kterou jsme potkali v jednom městečku. Vášovi se celkově trochu změnil původní záměr cesty. Z původní turistiky a obdivování krásy zdejší přírody se stalo obdivování krásy místních slečen s cílem nějakou ulovit (pokud možno aby měla chatu u jezera:D (to byla naše podmínka, kterou jsme mu dali, abysme pak měli kam jezdit na dovolenou:))), ale zatím to dopadá podobně jako když plaší ryby. Teda u té malé Němky měl i docela úspěch, pořád po něm pokukovala, ale na tu si bude muset eště pár let počkat.
Večer jsme zase našli místo v kempu a před zítřejší cestou domů jsme se naposledy dali trochu do pořádku.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ivi Werwolfin Ivi Werwolfin | E-mail | Web | 7. října 2011 v 20:05 | Reagovat

Dobré pomenovania pre losov a sobov a Nórov a neviem ešte koho :D
Niektoré deti sú tak pekné, že sa do nich jednoducho len treba zaľúbiť. Ja som tak zaľúbená do jedného chlapčeka (teraz má asi osem, deväť) a už som doňho zaľúbená dva, tri roky. On je tak nekonečne zlatý, stále, keď ide okolo, ho chcem ukradnúť. :D

2 veruce veruce | Web | 9. října 2011 v 12:34 | Reagovat

Tyhle slovní hrátky jsou mi dost vlastní, předpokládám, že bych to tam pojmenovala podobně :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama