Norsko - Deníkové zápisky IV.

6. října 2011 v 11:46 | Elysia |  Norsko

4.8.2011

11.00

Dneska v noci pršelo, ale i tak se spalo dobře, oheň jsme se ani nesnažili rozdělat, když je to všechno mokrý, ale stejně už "spěcháme" dál. Dnes máme namířeno do Bergenu.

18.45

Odjíždíme z Bergenu, sice se nám teď ke konci trochu pokazilo počasí, ale jinak to vyšlo pěkně. Štěpán nás na rybím trhu pozval na rybí špíz ze 3 různých ryb a krevetek. Jak jsem v to zpočátku neměla moc velkou důvěru, tak to nakonec bylo úžasné.
Češi tu asi nejsou úplnou vzácností, protože spousta lidí od stánků uměla i pár slov česky. Pravda, někteří jen ty sprosté (čeština je prý skvělý jazyk, když máme tolik sprostých slov a pořád je prý používáme:D), ale jeden chlapec nám dokázal i říct, že salámy, co prodával jsou ze soba, losa a velryby.
Vašek se pořád někde coural, ale nakonec jsme se "ztratily" my s Anežkou, ale to už bylo ke konci a za chvíli jsme se sešli u smluveného místa. Bergen má své kouzlo, ale jako v každém větším městě až moc lidí, což pro nás byl po dvou dnech v přírodě trochu šok.
Zatím jsme nepotkali žádného trola, který se, jak praví průvodce, pozná podle dlouhého chlupatého ocasu:). I když Vaška možná okouzlil nějaký v podobě krásné slečny(můžou prý totiž měnit podobu, jen jim vždycky zůstane ten ocas) kterých tam bylo víc než dost. Norci ale narozdíl od Norek zatím za moc nestojí..

19.20

Zastavili jsme v koloně aut a Štěpán zahlásil: "Já se jenom podívám, co tam je." A předjel všechny v té řadě načež zjistil, že se stojí na semaforu. Ostatní řidiči nechápali, pak na nás naštvaně troubili (ještě, že nejsme v Čechách, to by se určitě našel i ňákej choler, co by nám šel dát na budku). K tomu jsme ještě museli zajet až před semafor , takže jsme ani neviděli, kdy už můžeme jet. Kolona za námi nám to ale hlasitým troubením oznámila a tak jsme radši co nejrychleji vyrazili. Ještě, že máme norskou značku, jinak bychom Čechům udělali pěknou reklamu:D. (Doteď nikdo neví, co to bylo za zkrat:D)

22.20

Ztratili jsme se. Ondra řídí a Vašek naviguje. To ani jinak dopadnout nemohlo. I když oni tvrdí, že přesně vědí, kde jsme. Hlavně že čím víc bagrů, tím víc zkratka. Naše předpoklady se vyplnily a cesta/zkratka končila slepě kdesi vysoko na kopci, tak jsme se museli vrátit a ještě chvíli bloudili než jsme chytli správný směr a až o půl 2 jsme dorazili do kempu, už tak unavení, že i hlad nás přešel.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lili Lili | 6. října 2011 v 17:24 | Reagovat

Nejsou náhodou Norové? :-D

Jo, to mi připomíná, jak jsme se s kamarádem ztratili v Praze a celou tu hodinu a půl, co mě vláčel za sebou, tvrdil, že ví, kde jsme, aby nakonec prohlásil, že jsme si vlastně trochu zašli no :-D

2 Elysia Elysia | Web | 6. října 2011 v 18:37 | Reagovat

[1]: vim, ze jsou Norove:D tohle byly takovy nase slovni hratky, coz se v este ve vetsim ukaze v jednom z pozdejsich zapisu:D ano, ano hlavnim zakonem pruvodcu je nikdy nepriznat, ze se ztratili:D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama