Norsko - Deníkové zápisky III.

27. srpna 2011 v 11:07 | Elysia |  Norsko
11:45
Včera jsme nakonec po delším pátrání našli místo na stanování i s už připraveným ohništěm, takže jsme tu nebyli první. Místečko bylo trochu víc kamenité, ale vyspali jsme se dobře, možná to bylo i tím, že jsme byli tak znavení. Večeře v podobě špaget s masovou směsí byla taky výtečná, možná opět proto, že jsme měli velký hlad:).
Dnešní snídaně byla taky vydatnější, jen Vašek zklamal, celý ráno lovil ryby a nedonesl ani jednu. To Denča aspoň ulovila strom. A to má oteklé koleno! Ondra už nás zase popohání, chce vyrazit co nejdřív na cestu. Čeká nás zase větší túra, ale snad by neměla být tak krkolomná jak ta včerejší...uvidíme, necháme se překvapit:).
...
21:30
Tak jsme opět na našem včerejším tábořišti. Ještě víc znaveni než včera. Naše cesta začala šíleným výstupem po snad 10000 schodech vedle lanovky na obří kopec, kterým to ale zdaleka nekončilo. Následovalo tak 30km šplhání do hor. Místy jsme funěli jak lokomotivy, místy se kochali nádhernou přírodou, až jsme nakonec došli k cíli, jímž byl kámen Trolltunga, čnící nad hlubokou propastí, na jejímž dně bylo nádherné jezero. Voda je tu v říčkách průzračná a v jezerech azurově modrá. A hlavně doufáme, že pitná, protože jsme si vodu doplňovali po cestě v potůčku. Cestou zpátky jsme dokonce narazili na dva Čechy, takže jsme si mohli trochu pokecat i my ostatní, protože jinak se tu s cizincema vybavuje hlavně Vašek.
Teď si děláme rizoto, Ondra se naučil rychle pracovat s otvírákem a Vašek se šel zabavit chytáním ryb, protože by to jinak asi nevydržel a komentoval by to jako včera, když Anežka vařila špagety a ochutnávala jsetli už jsou a on se na ni tak hladově podíval a smutně se zeptal: "Ty už jíš?"
Nejlepší ale byla sprcha. Mají tu zdarma sprchy pro turisty. S teplou vodou. Nádhera! Akorát Ondra měl pořád obavy, jestli se Děnča se Šťěpánem nesprchujou společně. Především ho ale zajímaly informace o průběhu Ančiny očisty:D.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Nebožka Nebožka | Web | 27. srpna 2011 v 18:28 | Reagovat

Asi se opakuju, ale už jenom podle těch zápisků to muselo být strašně fajn:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama