Norsko - Deníkové zápisky II.

17. srpna 2011 v 15:48 | Elysia |  Norsko

2.8.2011

Včera jsme našli "tábořiště" až někdy po půlnoci, je sice odděleno od silnice jen řadou stromů, ale v noci tu moc aut nejezdilo. Ráno za zvuků přírody, zpívajících ptáků, bylo skoro jako někde uprostřed lesa, ale tady jsme prostě v přírodě i když stanujeme u silnice:D. Jen ten dojem z probuzení trochu kazila sova ve Vaškově podání (Vašek vstával jako první, šel se projít a pak nás budil houkáním, doteď nevím jestli nás tím chtěl probudit, vystrašit nebo chtěl jen nalákat nějakou opravdovou sovu:D). Naše chrabrá hradní stráž (navigátor a průvodce Ondra se živí tím, že bez hnutí střeží pražský hrad:)) ještě spinká (a to včera hlásal, že nám přece stačí 6 hodin spánku:)) a Denča se Štěpánem se taky zrovna nemají ke vstávání (to asi proto, že večer, teda spíš v tu jednu ráno, co jsme šli spát, ještě pěkně dlouho vykecávali:)).
Naše první "tábořiště". Za hradbou stromů po leve straně hned vedla zmiňovaná silnice, osoba hledající v autě něco k snídani, jsem já:).

8.54
Opět na cestě. Stany sbaleny. Snad máme správný směr. První zastávka bude nějakej obchod. Máme žízeň.
11.28
Žízeň jsme uhasili, nakoupili ve Sparu a posnídali chleboveku s paštikou (kromě dalších menších obchůdků jsou v Norsku asi nejrozšířenější dva supermarketové řetězce - Spar a Coop, Spar býval levnější. A některý chleby tam stály třeba i 50 NOKů, ale dal se sehnat i za 7, což jsme většinou brávlali, když už nebyl museli jsme volit občas i dražší varianty, ale chuťově jsem v nich rozdíl nenašla, ať už byly za 7 nebo 30 NOKů).
Teď jsme navštívili RØLDAL s (podle Ondrova knižního průvodce) nejmalebnějším kostelíkem. Dovnitř jsme sice nešli (40 NOKů je trochu moc), ale nám stačil pohled zvenku a procházka po hřbitůvku. Počasí se zatím drží, je krásně slunečno a teplo jaký u nás nebylo snad celý léto.
...
Projíždíme tunelem a najednou - ovce. Asi je jim taky vedro, tak se šly schovat do stínu.
Navštívili jsme vodopád LÅTEFOSSEN. Byla to nádhera, snad nás jich takových čeká víc (taky že čekalo, byly fakt na každým rohu:)). Za chvíli budem v ODDĚ, odkud nás Ondra vyvede na nějakou pěší túru konečně:).
14.42
Poobědvali jsme v Oddě na nábřeží a pak si dali to nejmenší a nejdražší kafe (slibované presso bylo picolo za 30NOKů!). Pán na informacích nám doporučil 2 trasy. Jednou z nich se za chvíli vydáme, druhou absolvujem zítra. Ondra pořád popohání a Vašek se loudá. (Ondra toho naplánoval tolik, že se to prostě nedalo stihnout, místo toho aby dal na nás a něco proškrtal, pořád nás honil a popoháněl, což se ze začátku dalo tolerovat, když jsme si z něj dělali srandu, ale ke konci už jsme, myslím, byli rádi, že jedeme domů a už nebudem muset nikam spěchat. Holt si nechtěl nechat vysvětlit, že to není jen o tom vidět všechno, ale hlavně si to užít.)
Není nad to poobědvat čínskou polívku na čerstvém vzduchu:)

19.16
Vrátili jsme se z výpravy na ledovec BUERBREEN (1, 2, 3). Jsme zmožení, unavení, ale oslnění krásou Norska v jeho nejtypičtější podobě. Po cestě jsme se krmili jahodama a borůvkama, maliny bohužel ještě nedozrály. Cesta nahoru byla sice náročná, ale stálo to za to. Denča dokonce cestou zpátky spáchala hrdinský čin a zachránila jednu Němku před pádem ze srázu, čímž si vysloužila pomyslného bobříka odvahy a řád od norského krále (naslibovat se toho da spousta:D). Všichni jsme už ale hladoví jak vlci, tak jen doufáme, že se nám podaří rozdělat oheň a uvařit něco stravitelného.
...
Dobrodružství nekončí, hledáme místo na táboření, které nám doporučil a zakreslil v mapě pán z informací. Ani nápověda místních nepomohla. Vašek se vydal hledat novou nápovědu, ale nikde nikdo....ani Vašek...Vašek se našel, ale to místo asi neexistuje, tak jedem vyzkoušet něco jinýho.
Svítí nám nějaká kontrolka v autě, ale je oranžová, tak to asi nic není:D. Štěpán je z toho ale nervózní a zdá se mu, že něco cítí. Podle Ondry si ale jen dejchá pod nos. Snad má pravdu:D.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 veruce veruce | Web | 17. srpna 2011 v 20:48 | Reagovat

Super, už nás s Martinem vidím na vašem místě (snad v dohledné době) :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama