Norsko - Deníkové zápisky I.

16. srpna 2011 v 10:38 | Elysia |  Norsko
Přináším první část z cestovního deníku. Kurzívou v závorkách jsou moje poznámky pro lepší pochopení. První část je jen o cestě tam, takže o ničem. Po další už se začnou ale konečně objevovat i fotky:).

1.8.2011
12.30
Začátek velké cesty do severních zemí. Sedíme ve vlaku a právě jsme projeli Zábřehem, nacpali jsme Vaškovy paštiky do báglu, který je větší než velký a teď nás snad nic hroznýho po zbytek cesty do Prahy nečeká. (šlo o to přídavné zavazadlo, co jsme měli společné)
...
Vašek je gentleman, pomohl paní s taškou a to už jí bylo víc než 30.
Venku je hustá hmla, snad nebude i v Norsku nebo se ztratíme eště dřív než Matouš předpokládal. (Brácha se vždycky rád baví tím, že tipuje kdy se ztratíme, když někam já či ségra jedem)
Denča vyhrožuje Vaškovi a bojí se kamery.
Anežka vyhrožuje Denči kamerou.
14.30
Jsme v Praze, za 15 min se vylodíme a vyrazíme na letiště.
16.30
Čekáme na letišti. Nějaký malý dítě mi nabízelo kolu. Dvakrát. Denča se těší na pytlačku, ale lovit bude jedině lososy, protože se bičujou (tady po mě vysvětlení nechtějte:D). Anežka si hraje s kamerou a Denča začala instinktivně šeptat. Bojí se o svůj šmoulí hlas.
Vašek mluví o žížalách...teď o dortech...dala bych si....dort, ne žížalu! (Jo, píšu každou blbovinu, protože se nudím a chci si zkrátit čekání)
Denča po mě plive. Když to bylo poprvé ve vlaku, ještě jsem jí věřila, že to bylo omylem, ale přešla na tvrdší kalibr a prská jídlo. Tohle už dělá schválně, to nemůže být náhoda.
Anežka obdivuje krásu a rozmanitost zdejších žen (na letišti)...a už jsou tu i ostatní, jdem se odbavit.
18.18
Největší stres máme za sebou. Odbavení nakonec proběhlo hladce, všichni jsme se vlezli (příruční zavazadla musely splňovat váhové a rozměrové parametry), jen jsme museli sundat pásky a někteří (já) i boty (no jo, chtějte v gládách procházet rámem). Vaška to vyčerpalo, že už ani do letadla nedojde, navíc se mu rozjel zip, tak je trochu mrzutý (zip na tašce!).
Tak teď už jen hodinu počkat a letíme.
21.45
Letadlo se nezřítilo, jsme v Norsku. Hustý! První dojem? Super, ale zatím skoro jako doma. Výhled při přistání byl okouzlující, ale teď to vypadá celkem jako u nás. No až potkáme prvního medvěda asi změníme názor. Teď čekáme na Štěpána, až nám přistaví kočár a pak už zamíříme směr dobrodružství:D.
..
Auto je obří, že i pro 9 lidí by to byl luxus, takhle máme v 6 lidech úplnej nadstandart. Vašek si libuje, že má konečně místo pro nohy, poté co musel strávit cestu vlakem v útlaku našeho obrbáglu. Teď tu máme prostoru, že ani nevíme, co s tím (ou, jak jsme byli naivní:D). Štěpánovi jde řízení hladce a Ondra směle naviguje směr Bergen. Až na typické červené doměčky krajina pořád vypadá celkem stejně jako u nás.
...
Tak už se to začíná měnit, spousta vody, lesy, skály...nádhera, už se těším, až zastavíme, ať to můžu vyfotit.
Je 11.00 a Vašek si nafoukl polštářek...a pak že v autě spát nechce.
Stavili jsme se na benzínce, snad to tam bylo tak drahý jen proto, že to byla benzínka...uvidíme zítra, až půjdeme nakoupit..
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ivi Werwolfin Ivi Werwolfin | E-mail | Web | 16. srpna 2011 v 11:27 | Reagovat

Nudné? Toto je zábavné náhodou :D Ja sa priznám, že nerada čítam o ľuďoch, ktorých nepoznám vôbec ale toto bola pecka. Páčilo sa mi to čítanie a už sa teším na ďalšie denníkové zápisky aj s fotkami. Ach, aj ja by som išla takto niekam na výlet....veľmi...

2 Lili Lili | 16. srpna 2011 v 21:31 | Reagovat

Ještě, že znám skoro všechny aktéry. Představivost zapracovala :-D No jo, Denča, Váša, Anča :-D

3 veruce veruce | Web | 16. srpna 2011 v 22:13 | Reagovat

Jestli bude celý popis tímto způsobem, tak to bude radost číst :-D

4 Enochian Enochian | 17. srpna 2011 v 7:19 | Reagovat

tak koukam, ze jste si uzili cestu nablletiste:-) a kdy uz konecne budou fotky nenapinej :-)

5 Nebožka Nebožka | Web | 27. srpna 2011 v 18:26 | Reagovat

Denikový zápisky vždycky působí živěji. A nudný to není ani omylem!
("Anežka obdivuje krásu a rozmanitost žen na letišti.":DD)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama