Na ex nebo na sex? Nebo sex se svým ex?

23. února 2011 v 12:39 | Elysia |  Postřehy, úvahy, názory
Původně jsem myslela, že se rozepíšu o sexuálních deviacích a úchylkách, ale nakonec se přece jen znovu vrátím k tématu, který jsem tu už jednou diskutovala a tak tenhle článek bude navazovat na ten o věrnosti respektive nevěře, co se tu objevil už dřív. Po pravdě mě mile překvapilo kolik lidí se ozvalo, že nevěra je hrozná a oni sami by to nikdy neudělali. Už jsem totiž v poslední době měla trochu pocit, že je věrnost dneska brána jako zastaralý a puritánský jev. Že dneska je in být promiskuitní a spát s kdekým je naprosto přirozené. Ale ano jsou i takoví, kterým to připadá v pořádku. Neříkám, že by měl člověk skončit s prvním koho pozná na celej život, samozřejmě že každej musí a chce nabrat nějaké ty zkušenosti a každýmu se taky nepoštěstí hned na poprvé narazit na "toho pravého". Ani já jsem nijak nezahálela ve sbírání těch zkušeností, ale jen když jsem byla sama. Někdo jde ale ještě dál a nebrání mu střídat sexuální partnery i když už má nějaký ten oficiální vztah. Nedivím se, že to příjde super někomu ve věku kolem 15 let. Celkem mě ale udivuje, že to příjde normální i lidem, kteří by měli být už jaksi trochu dospělí. I když pravda, dospělý není totéž co vyspělý. Každej to má nastavený jinak, ale já tohle zrovna asi nepochopím. Když si chci užívat a být sexuálně nevázaná, tak budu přece radši sama. Asi bych si nedokázala vážit sama sebe, kdybych svého partnera podváděla i když by mi to dovolil a tvrdil, že mu to nevadí. Jsou takové páry, které tvrdí, že jim to vyhovuje, ale podle mě to vždycky jeden z nich nakonec odnese a neznám nikoho komu by to takhle fungovalo delší dobu. Po pravdě ani nechápu, proč potom ti dva jsou spolu. Jasně, že vztah není jen o sexu, taky je to o duševním souznění atd., ale pak to souznění asi není až tak velké, když si spolu sami dva nevystačí a mají potřebu hledat dobrodružství i někde jinde.
Argumentem je, že sex je jen tělesná záležitost a pokud do toho nemícháte city, pak taková nevěra vlastně ani moc nevěra není. Ale opět a nejen z vlastních zkušenosí vím, že se to takhle taky moc dlouho udržovat nedá. Nakonec ublížíte sobě, partnerovi nebo tomu třetímu, protože tam ty city vždycky někdo nakonec zamíchá. A upřímně, ty které dokáže uspokojit sex bez citů lituju, protože sex je právě nejkrásnější, když člověk miluje. Sex bez lásky je jako když se opijete. V tu chvíli je vám fajn a je to super, ale když vystřízlivíte cítíte se mizerně a tak nějak emocionálně prázdní. Opravte mě jestli se mýlím. Jestli je někdo, komu to takhle funguje a to myslím aspoň pár let, ať se ozve. Já ale nikoho takovýho neznám.

Nejvíc se mi líbila poznámka Onni, kterou zde musím opakovat, protože sama bych to nevystihla líp. Není přece umění být žádoucí pro všechny chlapy v okolí, ale pro toho jednoho i po 10 letech.

love
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 MissSweetie MissSweetie | Web | 23. února 2011 v 12:53 | Reagovat

Naprosto s tebou souhlasím! Taky nechápu někoho, kdo může podvádět nebo spát s někým bez jakýchkoliv citů. Bohužel jsem si své taky prožila, ono zjištění že ten druhý vás má jen do postele zatímco vy byste pro něj udělali cokoliv..auau.. Naštěstí teď mám skvělýho kluka, který mě má rád a já jeho a s ním to všechno stojí za to :-) Bohužel kvůli jeho pracovnímu vytížení se moc nevidíme a bude ještě hůř, řekl mi, že pokud potkám kluka který mi ten čas bude moct dát, ať s ním jsem, když tak budu šťastná... Ale já to neudělám :-) chci jeho a těch 5 měsíců než se to s tou prací zlepší si počkám :-)

2 >One Girl< >One Girl< | Web | 23. února 2011 v 13:13 | Reagovat

Naprosto souhlasim... Nevěra je podle mě hnus, i kdyby partner prohlásil cokoli. Prostě -->Fuj<-- ! Nemam nic proti nevázanosti, ale jenom jestliže během tý nevázanosti z někoho někdo nedělá debila! xOxOxO

3 monyka monyka | Web | 23. února 2011 v 17:15 | Reagovat

ta fotka pod článekm je sladká:) já už se tak těším,až to číro mému drahému zase pořádně doroste,to pak budou kouzelný fotky:)
a já to stejně prostě odsuzuju...i když jsem si vzpomněla na jeden zážitek, za který se opravdu stydím...bylo mi 16 nebo 17 a jak už to tak bývá byla jsem v alkoholickém opojení a narazila jsem v hospodě na jednoho pankáče,který u nás ve městě byl na prázdninách a já jsme mu prostě odolat nemohla, protože měl číro a byl to pankáč a já pro pankáče prostě měla vždycky slabost a tak se pilo a pilo,až jsem s ním něco měla, sice jsem to dokázala zastavit předtim než jsme se spolu vyspali ale i tak jsem měla z toho fakt hnusnej pocit, pár měsíců na to jsem se s nim potkala na koncertě a on mě seznámil se svojí přítelkyní se kterou chodí už asi 4 roky a ona to byla taková malá roztomilá holčička a hrozně si mě oblíbila a mě bylo čím dál hůř z toho,co jsem udělala ,zvlášt když jsem o ní celou dobu věděla...ta holka byla suprová,ale asi bych s ní nedokázala být kamarádka a neříct jí to....a v tu dobu mi došlu,že tohleto dělat je fakt hnusný

4 Luz Luz | 26. února 2011 v 19:47 | Reagovat

Pěkně napsané. Taky nechápu, jak někteří berou sex tak povrchně - nebo jak jinak to nazvat, pokud jim připadá v pořádku a vyhovující sex bez lásky a citového pouta. Vlastně mě nikdy nelákalo ani to zmiňované nezávazné "sbírání zkušeností" - pokud bych nedošla k přesvědčení, že ten vztah nemá budoucnost, ani bych to zřejmě k sexuálních intimnostem dojít nenechala a počkala si na někoho vhodnějšího, ve vhodnější čas. Nevěra je pro mě taky nepřijatelná. A jinak věřím, že to ve skutečnosti není tak, že promiskuita a nevěra jsou normální - spíš je to tak, že tenhle typ lidí je asi nejvíc slyšet, zatímco ti, kdo berou sex intimněji, prostě o svých zážitcích apod. všude nevykládají.

5 Nebožka Nebožka | Web | 28. února 2011 v 15:11 | Reagovat

Nevázaný vztah mě nikdy nelákal, neláká a patrně ani nikdy nebude. Potřebuju mít pocit, že ze všech těch miliard holek jsem já jediná pro toho druhýho nějak výjimečná a že by mě nevyměnil. U posledního vztahu jsem ten pocit neměla, takže se teď nemůžu ubránit obavám, že to takhle bude pořád.
Jinak, líbí se mi tvoje názory co se těchto záležitostí týče, zastávám stejný stanovisko jako ty.

6 Jane Jane | Web | 28. února 2011 v 21:57 | Reagovat

Moc hezkej článek. Neříkám, že s tím vším souhlasím, ale je hezký že ještě někdo má takovýhle názory. (A ten obrázek je super.)

7 Lúmenn Lúmenn | Web | 12. března 2011 v 10:45 | Reagovat

S tím "nevázaným sexem" ve vztahu je to trochu složitější. Nejde o to, že by si ti lidé nevyhovoali, nemilovali se nebo jim na sobě nezáleželo. Dokonce (mluvím teď za sebe) v posteli neznám nikoho, kdo by mit tolik vyhovoval a s kým by se mi milování (nikoli sex, milování) tolik líbilo.
To, že jsme oba, já jednou (=s jedním člověkem, ale několikrát) a můj partner třikrát (=se třemi slečnami), využili možnosti "legální nevěry" nebylo dáno jen tím, že jsme chtěli zažít něco nového, ale i tak nějak celkově atmosférou okamžiku, kdy se to stalo. Prostě občas jdeme na nějakou akci zvlášť, potkáme tam zajímavého člověka opačného pohlaví a dostaneme chuť stát se lvcem a kořistí, zažít adrenalin svádění, což je úplně něco jiného, než partnerský sex, kdy se nemusíme svádět, protože to už proběhlo před dlouhou dobou. Myslím, že tohle je hlavní důvod nevěry ve vztahu, ne to, že mi to s přítelem nevyhovuje, ale touha po dobrodružství, které s ním zažít už nemůžu, i kdybychom byli sebelepší herci. Pocit, že mě někdo chce, že jsem pořád žadaná a krásná i pro jiné oči než mého milovaného.
A pak ten okamžik odezní a nezbyde z něho nic, jen lehké bodnutí výčitky, jestli to stálo za to a dobrý pocit ze zvednutého ega. Nic víc. Tady nejde o uspokojení, koneckonců, jediné, co se ukojí je tělo a to ještě většinou ani ne pořádně, jedná-li se o sex s někým, koho téměř neznám. Tady jde o namlouvací rituál, který je úspěšně završen a člověk si řekne "jo, ještě jsem kus, ještě za to stojím, kurva, já jsem ale dobrý/á, že jsem toho krásnýho týpka zbalila. No a teď sbalím sama sebe a vypadnu, než se vzbudí a bude na mě ještě pěknejch pár dní vzpomínat".
Miluji svého přítele a to, co zažívám s ním, je něco nádherného, ať už v oblasti sexu nebo v životě. A právě proto mu věřím, stejně jako on věří mě, že když se vyspíme s někým jiným (nebo dojde na líbání, ohrabávání apod.), znamená to jen, že na chvíli chceme oddbočit ze sice nádherného, ale přece jen stereotypu a dokázat si, že naše mužské a ženské zbraně stále fungují.
Nevěra, zasunutí jednoho pohlavního orgánu do jiného, je podle mě ve vztahu omluvitelná i pochopitelná, ale samozřejmě jen pokud je to záležitost výjimečná, zřídkavá a pokaždé k ní dojde v nějakém takovém okamžiku, jako je kalba, koncert, akce s více lidmi apod. kde dojde na ono zajiskření a pak sex. Domlouvat se s někým na sex po smskách a opakovaně s ním zahýbat je hnus a taková věc může vztah velmi snadno zničit. A nevěra citová, to už je úplný konec. Dovědět se, že můj přítel nějaké jiné ženské řekl, že ji miluje, tak s ním končím a v životě už ho nechci vidět.
No rozepsala jsem se hodně, tak snad někoho můj pohled na věc zaujme a třeba insipiruje:)

8 Elysia Elysia | Web | 16. března 2011 v 12:34 | Reagovat

promin ale asi to porad nejak nechapu, do toho ritualu svadeni jak pises mi proste nezapada to, ze kdyz uz jsi teda byla s jinym, byl to jeden clovek vicekrat. to se pak na me nezlob ale to uz mi taky neprijde jako ten adrenalin, kdy chces zjistovat jak jses zadouci. prece kdyz jsi ho jednou dostala je logicke ze ti podlehne znovu. to podle me uz zas nema nic spolecnyho s tim lovcem a koristi a pokud se neustale vracis byt k "nahradnimu" ale porad tomu samemu, pripada mi to ze uz to trochu tema citama zavanet musi. do jiste miry chapu tu situaci, kdy ses na te kalbe a proste te tam nekdo pritahuje natolik,. ze si to dobrodruzstvi doprejes, ale kdyz je to porad ta sama osoba nerikej mi ze v tom neni neco vic. muzes rict, ze se ti proste libi, ale to uz si k nemu vytvaris urcitej vztah a uz to nespada do "zalezitosti na jednu noc"
neodsuzuju, ale vlastne vas spis lituju, ze si musite zvedeat sebevedomi timhle zpusobem, a pokud je pro vas i ten nadhernej stereotyp nuda, pak mozna neni az tak nadhernej jak by mel byt..tot muj pohled na vec:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama