Únor 2011

Chybí mi to

26. února 2011 v 15:22 | Elysia |  O mě
Možná byste to do mě neřekli, ale to, co mi chybí, je tanec. A nemyslím tím teď pogo. Když jsem měla jít ve druháku poprvé do tanečních, svíral se mi žaludek nervozitou, protože tenkrát jsem byla ještě docela nesebevědomá, neměla jsem o sobě valné mínění a zkrátka jsem se bála, že pro mě nikdy žádnej kluk nepříjde, což se klidně mohlo stát, protože do tanečních vždycky chodilo víc holek jak kluků a tak pokaždé nějaká chtě nechtě musela zůstat sedět. A já se tenkrát vážně bála, že to budu já. A vlastně jsem tak celkově nevěděla, co od toho mám očekávat.

Requiem za sen

24. února 2011 v 19:07 | Elysia |  Filmy a seriály
Ačkoli tenhle snímek letos oslaví už své 11 narozeniny (nebo natočeniny?), já jsem ho viděla teprve nedávno. Možná proto, že jsem o něm moc neslyšela a já se nejčastějc dívám na filmy z doporučení někoho jiného. Ale vlastně nechápu proč se o něm moc nemluví, protože je to prostě pecka! A tak já si to pro sebe nenechám a hned musí tenhle filmík samozřejmě zaujmout čestné místo v mé blogové filmotéce.

Na ex nebo na sex? Nebo sex se svým ex?

23. února 2011 v 12:39 | Elysia |  Postřehy, úvahy, názory
Původně jsem myslela, že se rozepíšu o sexuálních deviacích a úchylkách, ale nakonec se přece jen znovu vrátím k tématu, který jsem tu už jednou diskutovala a tak tenhle článek bude navazovat na ten o věrnosti respektive nevěře, co se tu objevil už dřív. Po pravdě mě mile překvapilo kolik lidí se ozvalo, že nevěra je hrozná a oni sami by to nikdy neudělali. Už jsem totiž v poslední době měla trochu pocit, že je věrnost dneska brána jako zastaralý a puritánský jev. Že dneska je in být promiskuitní a spát s kdekým je naprosto přirozené. Ale ano jsou i takoví, kterým to připadá v pořádku. Neříkám, že by měl člověk skončit s prvním koho pozná na celej život, samozřejmě že každej musí a chce nabrat nějaké ty zkušenosti a každýmu se taky nepoštěstí hned na poprvé narazit na "toho pravého". Ani já jsem nijak nezahálela ve sbírání těch zkušeností, ale jen když jsem byla sama. Někdo jde ale ještě dál a nebrání mu střídat sexuální partnery i když už má nějaký ten oficiální vztah. Nedivím se, že to příjde super někomu ve věku kolem 15 let. Celkem mě ale udivuje, že to příjde normální i lidem, kteří by měli být už jaksi trochu dospělí. I když pravda, dospělý není totéž co vyspělý. Každej to má nastavený jinak, ale já tohle zrovna asi nepochopím. Když si chci užívat a být sexuálně nevázaná, tak budu přece radši sama. Asi bych si nedokázala vážit sama sebe, kdybych svého partnera podváděla i když by mi to dovolil a tvrdil, že mu to nevadí. Jsou takové páry, které tvrdí, že jim to vyhovuje, ale podle mě to vždycky jeden z nich nakonec odnese a neznám nikoho komu by to takhle fungovalo delší dobu. Po pravdě ani nechápu, proč potom ti dva jsou spolu. Jasně, že vztah není jen o sexu, taky je to o duševním souznění atd., ale pak to souznění asi není až tak velké, když si spolu sami dva nevystačí a mají potřebu hledat dobrodružství i někde jinde.
Argumentem je, že sex je jen tělesná záležitost a pokud do toho nemícháte city, pak taková nevěra vlastně ani moc nevěra není. Ale opět a nejen z vlastních zkušenosí vím, že se to takhle taky moc dlouho udržovat nedá. Nakonec ublížíte sobě, partnerovi nebo tomu třetímu, protože tam ty city vždycky někdo nakonec zamíchá. A upřímně, ty které dokáže uspokojit sex bez citů lituju, protože sex je právě nejkrásnější, když člověk miluje. Sex bez lásky je jako když se opijete. V tu chvíli je vám fajn a je to super, ale když vystřízlivíte cítíte se mizerně a tak nějak emocionálně prázdní. Opravte mě jestli se mýlím. Jestli je někdo, komu to takhle funguje a to myslím aspoň pár let, ať se ozve. Já ale nikoho takovýho neznám.

Nejvíc se mi líbila poznámka Onni, kterou zde musím opakovat, protože sama bych to nevystihla líp. Není přece umění být žádoucí pro všechny chlapy v okolí, ale pro toho jednoho i po 10 letech.

love

Zase šablony

23. února 2011 v 11:01 | Elysia |  DIY

Zepředu
tsdf

a zezadu
rgf

Gothic girl 2

22. února 2011 v 19:09 | Elysia |  Čmárám
Sice měla vypadat úplně jinak, ale já prostě nějak nedokážu ovlivnit, co kreslím. Nakonec se to vždycky načmárá tak nějak samo..
girl

Odplata

21. února 2011 v 18:10 | Elysia |  Básním
Jsem
po pomstě volající
za zradu sžírající
pro vášeň spalující
pro lásku zraňující
mám právo na odplatu
zamotat tě do ostnatého drátu
a do výhně mého hněvu
tě uvrhnout jak do lisu révu
vyždímat do konce tvou duši
a její obrys na chodník nakreslit tuší

outline

Už zase funguju

21. února 2011 v 10:46 | Elysia |  Den za dnem
Tak vážení a milí, jsem zpět. Respektive už mám zase po zkouškách a tudíž si i  na vás udělám trochu toho času. Po pravdě po zkouškách už mám týden, ale trpěla jsem nepřekonatelným KOPRem a nemohla jsem dělat vůbec nic. Potřebovala jsem prostě absolutní flákárnu bez jakéhokoli sebemenšího náznaku aktivity. Vždycky mě ta psychická zátěž jaksi celkově vyčerpá. Navíc mě už ubíjí i to počasí. Už by se mi fakt líbílo jaro. Nicméně jsem si řekla, že už je na čase přestat hnít a začít něco dělat a jelikož se má první aktivita týkala generálního úklidu pokoje (zvláštní, že už je tam zase bordel jak v tanku:/), nalezla jsem i mou dávno zapomenutou pseudopoezii, kterou tu teď budu asi chvíli systematicky zveřejňovat a přitom se opájet svou vlastní genialitou:D. Taky jsem viděla pár filmů a něco málo přečetla, takže se možná dočkáte i nějekých tipů a doporučení. Jinak zatím nebudu slibovat, člověk přece nikdy neví, kdy ho zase KOPR přepadne a mě se to stává často:).