Duben 2010

Rozhovor s Pipes and Pints na Innocence

21. dubna 2010 v 16:04 | Elysia |  Hudba
Vím, že jsem slibovala, že teď nebudu ňákou dobu otravovat s novýma článkama, ale tohle bude krátký:D. Kdo máte zájem, na Innocence právě vyšel rozhovor s našimi milými punkovými dudáky:D.


Opět zaneprázdněná

19. dubna 2010 v 18:39 | Elysia |  Den za dnem
Nazdar lidičky! Poslední dobou je to se mnou a psaním pořád tragičtější. Vím, že ani dřív to nebyla žádná sláva, ale teď stagnuju ještě víc, za což může hned několik věcí naráz. Jednak jsem měla... no dejme tomu, že bysme tomu mohli říkat tvůrčí krize...byla jsem bez nápadu a taky strašně líná, vůbec nic jsem nebyla schopná dělat a nejen to, co sem musela ale dokonce i to, co mě jinak baví, takže jsem se jen válela, téměř nic nedělala, čuměla na filmy a seriály a brouzdala bezcílně po netu a nebyla schopná se dokopat k žádné byť jen trochu smysluplné činnosti. Naštěstí mě tohle období přešlo, ale ani tak nemám čas zase z opačného důvodu. Konečně mám pocit, že po tom dlouhém útlumovém období zase žiju, takže si to užívám, dokud na to mám síly a pořád něco dělám. Do toho se navíc přidává fakt, že mě za dva týdny čeká zkouška z neurologie, na kterou jsem tak nějak kašlala víc, než bych měla a teď to musím dohánět, takže toho času opravdu nebude nazbyt. Jen doufám, že až bude po zkoušce, že mě zas nepřepadne nějaká lenost a už vám snad budu schopná zase věnovat nějakej kvalitnější článek. Zatím prosím o strpení a zachování přízně i po dobu mé nepřítomnosti:D. Mějte se krásně a vyražte ven dokud tam svítí ta velká žlutá koule:).

Santa Hates You

7. dubna 2010 v 14:50 | Elysia |  Hudba
Tak tentokrát jsem ani nepátrala po ničem novém k poslechu a i kdyby, asi by mě nenapadlo hledat zrovna v elektro vodách, ačkoli mi tenhle žánž nevadí, naopak si občas něco elektronickýho ráda poslechnu. Ale tohle mi spadlo do klína tak nějak samo. Asi si to přálo být objeveno, byl to osud, náhoda, říkejte tomu jak chcete, ale zkrátka mě nesnášenlivý Santa zaujal na první poslech a tak jsem si postahovala (jo přiznávám se, su pirát:D) co se dalo a zaposlouchala se víc, přičemž jsem zjistila, že se mi to fáááákt líbí a přesunulla jsem stažené složky do složky "Vypálit":). A o čem že to tady vlastně melu?
Santa Hates You je německý hudební projekt, který se zrodil na podzim roku 2007. Členy jsou Peter "PS" Spilles (který si udělal na tvrdé elektro scéně jméno již dříve jako frontman kapely Projeck Pitchfork) a jeho italská kolegyně, jež si nechává říkat Jinxy. Styl SHY by se dal charakterizovat jako dark elektro s industriálními prvky, oni sami svou tvorbu popisují jako "juicy electronic-gothic- dance". Na svém kontě mají 3 desky, první s názvem You´re on the naughty list vydali roku 2007, EP Rocket Heart se zrodilo roku 2009 a o rok později následovala deska Crucifix Powerbomb.

PS má na svědomí především hudbu,
zatímco texty jsou převážně prací Jinxy.


Ačkoli většinou zpívají anglicky, občas se objeví i němčina a italština, což vidím jako plus a oživení, které vytrhne z potenciálního stereotypu, takže se při poslechu opravdu nudit nebudete:).

http://www.myspace.com/santahatesyou

Vášeň

5. dubna 2010 v 13:22 | Elysia |  Básním
Vytáhla jsem další z mých chabých básnických pokusů ležících na dně šuplíku, tentokrát s názvem:

VÁŠEŇ

Hraju si s ohněm
 sním přitom o něm
možná se spálím
než dosáhnu nebe
doufám však, že spálím tebe!

passion
 obrázek čórnut z DA