Leden 2010

Ledové království

30. ledna 2010 v 13:57 | Elysia |  Fotím
Pár fotek ze zimní procházky...


Moje DIY nášivka

30. ledna 2010 v 13:19 | Elysia |  DIY
Vždycky když mám zkouškový a učím se do noci, propadám panice, že nestíhám, nic neumím a sem úplně blbá, mě přepadají záchvaty tvořivosti a aspoň občas se musím nějak odreagovat. A tak vznikají prapodivné čmáranice, básničky a nebo třeba tohle:

Autoportrét

22. ledna 2010 v 19:47 | Elysia |  Foto
Dělala jsem si trochu pořádek ve fotkách a našla tam jednu sebe samé. Chtěla jsem ji smazat, byla divná, neostrá a prostě se mi nelíbila. Pak sem si ale řekla, že by s tím přece jen možná něco udělat šlo a tak jsem ji tak trochu zrecyklovala ve photoshopu a už se mi i docela líbí. Co vy na to?:)


Hrad

13. ledna 2010 v 13:20 | Elysia |  FotímJUNO

13. ledna 2010 v 12:59 | Elysia |  Filmy a seriály
Až někdy budete mít náladu na film, ale budete si u něho chtít spíš odpočinout, hledáte něco
nenáročného k relaxaci a přesto ne nudného nebo povrchního, pak je film Juno ta pravá volba pro vás. Film režiséra Jasona Reitmana z roku 2007 vypráví příběh mladičké středoškolačky Juno, které se stane menší "nehoda" během jednoho krásného večera stráveného se spolužákem Pauliem. Zkrátka zhruba po dvou měsících zjistí, že je v tom. Co teď? První řešení - potrat nevyjde a Juno se rozhodne, že dítě donosí a dá ho k adopci, čímž se rozehrává příběh, během kterého se Juno potýká s nástrahami těhotenství, zároveň si musí udělat pořádek ve svých citech a navíc ještě zamíchá osudy mladého manželského páru, který si vybere jako adoptivní rodiče pro své dítě. A jak to nakonec dopadne? To vám samozřejmě neřeknu, že?:) Možná vám příjde dějová linie trochu fádní, ale můžu vás ujistit, že Juno je milá, lehká a upřímná komedie pozdvižená o úrověň výš také díky skvělému hereckému výkonu Ellen Page, která ztvárnila právě hlavní hrdinku Juno. Ostatně ani další výkony nemůžu opominout. Michael Cera jakožto Paulie byl naprosto okouzlující, takovej trochu mimoň, ale přesto strašně sympatickej, stejně tak nemůžu nezmínit Jennifer Garner v roli nastávající adoptivní matky. O tom, že vám to tu nevychvaluju jen tak, svědčí také oskarové ocenění za scénář a další 3 nominace na nejlepší film, režii a herečku v hlavní roli.


Pro zájemce například TADY. Jo a taky mě dostal i soundtrack, takže kdyby náhodou...najdete ho TU.

Co je to punk?

7. ledna 2010 v 14:48 | Elysia |  O mě
Co je to punk? Hudební směr? Styl života? Spousta nášivek, spínacích špendlíků a číro na hlavě? Asi by se dala vytvořit jednoduchá objektivní definice, ale ve skutečnosti je to trochu složitější. S punkem se také pojí spousta názorů, které by měl podle všeho takový punkáč zastávat. Pravdou ale je, že ve spoustě z nich se objevují často protichůdné tábory jedny něco obhajující, druhé to zase popírající. A tak se úplně objektivně a přesně nedá punk, či příslušník punkového hnutí definovat. Proto napíšu, jak se na ty nejdiskutovanější témata dívám já.


Hra

4. ledna 2010 v 19:33 | Elysia |  Filmy a seriály
Letos jsme měli Tarantinovské vánoce a koukali jsme převážně na jeho filmy, ale jeden byl
jiný, netarantinovský a řekla bych, že asi ani tak známý a navíc opravdu napínavý do poslední chvíle, takže se vás na něj pokusím opět navnadit:). Film, jednoduše nazvaný Hra, je dílem režiséra Davida Finchera, který do hlavní role miliardáře Nicholase Van Ortena dosadil Michaela Douglase. Nicholas Van Orten jako typický pracháč žije sám ve svém obřím domě, jediné, co ho zajímá, je jeho práce a vlastně si ani nedokáže představit, že by mohl žít jinak. V den jeho narozenin, ho jeho bratr pozve na oběd, při kterém mu daruje poukázku na Hru u společnosti CRS. Nic bližšího mu k tomu nechce říct a Nicholas ani nějak neuvažuje o tom, že by to vůbec zkusil, dokud se náhodou neocitne přímo v oné firmě, která vám ušije životní hru na míru. Ze zvědavosti projde složitým a zdlouhavým systémem testů a vyšetření a poté odejde znechuceně domů. Jenomže pak se začnou dít divné věci a život najednou přestává mít pod kotrolou. Nakonec se hra dostane do takových rozměrů, že ani Nicholas ani vy nebudete vědět, co je pravda, komu věřit a jak to všechno vlatně skončí...
Opět přidám ještě hodnocení z ČSFD, které je 85% a samozřejmě taky trailer:

HAHAHA!!!!

4. ledna 2010 v 14:38 | Elysia |  Blbůstky a cypoviny
Myslíte si, že víte, co je lidská blbost? Myslíte si, že víte, kam až může zajít? Věřte, že nevíte! Já si to taky myslela, ale zase mě něco dostalo tak, že se z toho už delší dobu válím po podlaze a ze smíchu mě bolí břicho:D. Někdy lidská blbost nasere, ale občas taky pobaví. A tohle si prostě nemůžu nechat pro sebe. Možná ty stránky někdo znáte, ale pokud ne, tak vřele doporučuju. Já se na ně dostala přes tenhle článek http://www.feministky.com/divky-masturbovat-se-nevyplaci, ale i ten zbytek, co tam je, stojí fakt za to! Ano feministky mívají dost ujeté nápady, ale tohle už je moc...myslím, že ta paní trpí nějakou závažnou psychickou poruchou a nemocným a postiženým bychom se smát neměli, ale já z toho mám prostě záchvaty jak nikdy:D

Jsem zpět

1. ledna 2010 v 18:37 | Elysia |  Den za dnem
Ahojte, tak už se nám konečně podařil zprovoznit net, sice je momentálně pomaly jak cyp, ale aspoň, že něco. Děkuju vám všem, co jste mi tu přáli, neb vaše přání krásných vánoc se vyplnilo a já po dlouhých letech nebyla z vánoc zklamaná:). Dárečky taky stály za to a silvestr byl tez oslaven řádně a se skvělýma lidma. Jedniné co se moc nepodařilo, byly mé plány na učení a nemoc, která mě postihla, ale naštěstí jsem si poležela jen 3 dny a aspoň jsem měla čas na čtení knížeček:).
Momentálně nemám nějak po náročných posledních 3 dnech chuť spát něco delšího, tak vám už jen popřeju vše nej do novýho roku a jdu si vás oběhnout, ať vím, co je u vás novýho a jak jste si vánoce užili vy:).