Paranormal Activity, Náš vůdce a Sirotčinec

6. prosince 2009 v 19:20 | Elysia |  Filmy a seriály
Zase se mi nakupilo pár filmů, které jsem nedávno shlédla a stojí za doporučení a dle titulku začnu od konce.

Sirotčinec (El Orfanato)
Spousta z vás ho již viděla nebo na něj byla upozorněna u Lúmenn a jelikož máme téměř stejnou "klientelu", nebudu se o tom rozepisovat příliš podrobně. Pro dosud neznalé aspoň ve zkratce. Jde o mexicko-španělský horor režiséra Juana Antonia Bayona, který se svou kvalitou, propracovaností, napětím a děsem i bez hektolitrů krve a překvapivým koncem dá srovnat snad jen s Těmi druhými. Rozhodně doporučuju a pakliže se bojíte rádi a povrchních bezduchých hororů, které jsou spíš k smíchu, už máte plné zuby, neváhejte. (Pozn.: já se dokonce v jedné chvíli tak lekla, až jsem zařvala a to se mi fakt nestává:D)

Hodnocení ČSFD: 76% (ale já bych teda dala víc)

Náš vůdce (Die Welle)
Pro změnu německé drama, na které jsem přišla díky doporučení Veruce. Takže jí nebudu krást článek a jestli si o tom chcete něco bližšího přečíst, máte možnost přímo u ní ZDE. Mě se to zamlouvalo a ačkoli bych měla jisté výhrady, je to krásný příklad toho jak jsou lidé zmanipulovatelní a jak křehká někdy naše společnost může být.
Hodnocení ČSFD: 83% (tady bych zase trochu ubrala, ale nevadí)

Paranormal Activity
Horor z roku 2007, který se ale až teď dostal do kin. Je pojat tak trochu netradičně formou amatérských záběrů mladé dvojice, která si pořídí kameru právě za účelem nahrávání podivných jevů v jejich domě. Začne to tím, že Katie, hlavní hrdinka, slyší divné zvuky v domě ale její přítel Micah si z ní i z odborníka na vyhánění duchů dělá spíš legraci a moc jí nevěří. Ovšem po pár nocích, během kterých kamera neustále běží a oni si záznam zpětně pouštějí zjistí, že si Katie nevymýšlí a podivné nejsou jen zvuky. Začínají se zavírat dveře, rozsvěcet světlo, houpat lustry atd. Do tuhého začíná jít, když začne být Katie náměsíčná a přítomný duch či démon si začíná dovolovat stále víc. Konec vám samozřejmě neprozradím, co k tomu ale dodám, že jsem se u toho docela slušně bála. Je pravda, že spousta věcí byla kapku přitažená a vlasy a že onen pokus vyvolat v divákovi autentičnost prostřednictvím amatérských záběrů se občas vymyká kontrole, když i Katie, která proti natáčení neustále něco má, sama natáčí, kdykoli se jí kamera dostane do rukou. Šlo by to zřejmě udělat i líp. Že jsou to skutečné záběry asi nikdo úplně neuvěří a lidem, kteří na takové věci nevěří by to určitě připadalo jako pěkná blbost, ale pokud v sobě máte aspoň trochu víry, že něco takového se může doopravdy dít a děje, tak si myslím, že by vás to mohlo slušně vyděsit (přinejmenším jako mě:)).
Hodnocení ČSFD: 64% (opět bych dala víc, ale tady to zřejmě dost závisí na osobním vkusu)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 La Duchesse La Duchesse | Web | 12. prosince 2009 v 18:06 | Reagovat

No na Paranormal Activity bych si ráda zašla, ale u nás v kině to dávají zásadně po deváté, a to bych tam patrně usnula. Nicméně, Sirotčinec jsem nedávno viděla, a musím říct, že je to dobrý film, ačkoliv nedosahuje kvalit mých zbožňovaných "Druhých".

2 Elysia Elysia | Web | 13. prosince 2009 v 9:37 | Reagovat

[1]: ja na to koukala taky vecer a rozhodne se mi spat nechtelo:D

3 Ivi Werwolfin Ivi Werwolfin | E-mail | Web | 7. března 2011 v 20:00 | Reagovat

Na "Die Welle" sme boli so sestrou v kine...bolo to po nemecky s titulkami...a bol to veľký zážitok, lebo kino bolo prázdne, tak sme si vyložili nohy a sledovali sme VIP film only for us :-P

4 Elysia Elysia | Web | 8. března 2011 v 13:03 | Reagovat

[3]: vlnu jsem nejdriv stahla cesky, ale pak jsem ji videla podruhe u nas v letnim kine a taky v originale a bylo to nesrovnatelne lepsi. ta nemcina tomu dodala tak nejak grady:D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama