Murderdolls

1. října 2009 v 18:43 | Elysia |  Hudba

Členové:
Wednesday 13 - zpěv
Joey Jordison - kytara, vokály
Acey Slade - kytara, vokály
Eric Griffin - basa, vokály
Ben Graves - bicí
(+ Tripp Eisen)

Diskografie:
Alba:
2002- Beyond the Valley of the Murderdolls
2003 - Beyond the Valley of the Murderdolls (Special Edition)
EP:
2002 - Right to Remain Violent
Singly:
2002 - Dead in Hollywod
2003 - White Wedding

Aktivní roky:
2002 - 2004
Styl:
Stejně jako ostatní bandy, ve kterých byl hlavním aktérem Wednesday13 se jedná o horror punk s texty zaměřenými na různé úchylárny a nechutnosti jako je nekrofilie, vykrádání hrobů atd., to vše doplněné samozřejmě o patřičnou vizáž.
Původ:
Hollywood, California, USA

Historie:
Úplné začátky Murderdolls bychom mohli hledat v roce 1994 v kapele The Rejects, ve které hrál Joey Jordison a zpěvákem této bandy byl Dizzy Draztik. Zvuk kapely by se dal přirovnat k Murderdolls avšak texty byly ještě o něčem jiném. The Rejects se rozešli, když se Joeyho druhá kapela, Slipknot, upsala velké nahrávací společnosti. Během Ozzfest tour v roce 1999, potkal Joey Tripp Eisena a zeptal se ho, zda by s ním nešel do projektu, který se mu zatím jen rýsoval v hlavě, mělo se jednat o obnovení The Rejects spolu s Draztikem. Eisen souhlasil a přivedl s sebou i bubeníka Racci Shaye, se kterým hrál v kapelách Dope a Genitorturers. Další osobou jež je doprovázela při živých vystoupeních na basovku byl Ian z New Yorské kapely Vampire Love Dolls.
Wednesday 13 se ke kapele dostal díky tomu, že Dizzy pustil Joeymu FDQFP13 a Eisen navrhl, aby se k nim jejich frontman, Wednesday, přidal. To se stalo v listopadu 2001, kdy byl přijat do The Rejects na post basáka. Tripp Eisen vznesl návrh, aby mezi sebe vzali i jeho přítele Acey Sladea, ovšem tento návrh ostatní nepřijali.
Brzy se Wednesday 13 dostal do pozice frontmana a Dizzy odešel. Se změnami v kapele taky přišla změna názvu a začali si říkat Murderdolls (což vymyslel Joey). Další změnou byla hororová transformace kapely,což měl samozřejmě na svědomí Wednesday, jakožto hnací síla celého projektu. Většina skladeb Murderdolls, byla převzata od FDQFP13.
Wednesday, Joey a Tripp se pak konečně zavřeli do studia začali nahrávat. Většinu nástrojů i vokály nahráli Wednesday s Joeym a Tripp má nasvědomí především kytarová sóla. Koncem března 2002 do kapely přibyli další dva muzikanti a to Ben Graves a Eric Griffin, které objevil Tripp a když ukázal Joeymu video na kterém s těmito dvěma jammuje, bylo hned všem jasné, že tihle dva jsou pro Murderdolls to pravé. Ačkoli se přidali ještě před vydáním desky, podíleli se už jen na grafické stránce. První vystoupení v této sestavě proběhlo v červenci 2002 v San Diegu.
Vydání desky však ještě předcházelo demo nesoucí název Right to Remain Violent, které mělo fanoušky navnadit na vydání debutového alba Beyond the Valley of the Murderdolls. Toto album má 15 skladeb, z nichž 12 napsal Wednesday pro FDQFP13 a jednu pro Maniac Spider Trash.
Po vydání alba byla kapela veřejností označována jako "ta druhá kapela Joeyho", či jako spolupráce Joeyho a Trippa, jelikož Wednesday ještě nebyl širšímu publiku natolik znám. Jako singl, kterým se chtěli uvést zvolili skladbu Dead in Hollywood, k němuž natočili promo video, k jehož natáčení si jako hosta pozvali Marilyna Mansona, který Joeymu tímto oplatil "laskavost", jelikož dřív se Joey objevil zase v Marilynově videu ke skladbě Tainted Love.
V červenci 2002 Tripp oznámil, že končí a vrací se zpět ke své původní kapele, Static-X. Nahradil ho jeho přítel Acey Slade, se kterým hrál v kapele Dope.
V letech 2002-2003 odehráli spoustu koncertů a vyspoupili na různých významných festivalech po celém světě, čímž si rozšířili fanouškovskou základnu o posluchače z Evropy, Austrálie i Japonska.
Na konci roku 2003 vyjeli na tour na podoru svého znovuvydaného alba obohaceného o 6 bonusových skladeb, zahrnujících cover verzi skladby White Wedding od Billyho Idola, dále pak skladby Let´s Fuck, I Take Drugs, Crash Crash, Welcome to the Strange a I Love to Say Fuck. Poslední dvě jsou opět skladby, které Wednesday dříve nahrál s FDQFP13.
Poslední vystoupení měli 17. ledna 2004 a poté se rozešli, kvůli Joeyho návratu k Slipknotům, dohodli se však, že to není definitivní konec, ale že v budoucnu budou ve spolupráci určitě pokračovat.
A co dělají členové Murderdolls, během této pauzy?
Wednesday 13 - dal znovu dohromady FDQFP13, rozjel nový projekt s názvem Wednesday 13 a mimoto se začal věnovat i country projektu Bourbon Crow
Acey Slade - do roku 2007 působil jako kytarista a zpěvák v Trashlight Vision
Joey Jordison - pokračuje jako bubeník v kapele Slipknot, mimoto hraje příležitostně jako host s dalšíma kapelama jako Ministry, Satyricon nebo Korn
Eric Griffin - působil jako kytarista Faster Pussycat, The Napoleon Blownparts a Roxy Saint. Od roku 2006 byl hlavním kytaristou ve Wednesday 13, ale rok nato odešel. V současné době hraje v Synical.
Ben Graves - bubnoval na japonské tour kapely Dope, dál hrál s AntiProduct a industrialovými Nocturne
Opět přeloženo z wikipedie, takže kopie jen se svolením a zdrojem, ok?:)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Bels Revenge Bels Revenge | Web | 1. října 2009 v 18:58 | Reagovat

moc hezký článek, a ještě hezčí ukázky :-) Nic naplat, asi se mi líbí horror punk :-)

2 Bels Bels | Web | 5. října 2009 v 12:54 | Reagovat

Tak to neznám ale vypadá to dobře, že by novej oběv.. :-D Ale maj všichni moc hezký vlasy ;-)

3 Alice Alice | Web | 23. října 2009 v 20:41 | Reagovat

i love to say fuck too....

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama