Barevné střípky šedivých dnů

7. října 2009 v 14:28 | Elysia |  Ostatní
Ahojte všeci!
Tak nějak mě dnes napadlo, kolik vtipných hlášek, člověk za den slyší, ale to co si zapamatuje, je jen malý zlomek...pokud vůbec:D. Je trochu škoda, že už to není jako na gymplu, kde jsme měli třídní zapisovatelku hlášek a přeřeků. Teď se prostě zasmějem a jedem dál. Nikdo nevytáhne kus papíru a pero, aby to zapsal...ono to ani pořádně nejde, když jste někde v pohybu a nemáte po ruce ani tužku, ale jak říkám, je to škoda.
Ale na pár takových výroků si pamatuju, tak je zvěčním aspoň sem abych aspoň trochu pobavila i vás.
První a asi taky jediná vtipná věc, co si pamatuju ještě z prváku, je, když jsme probírali nervovej systém a paní doktorka, co nás měla z anatomie, chtíc nám něco vysvětlit na konkrétním příkladu, začala větu slovy: "Když k vám příjde ochrnutý pacient...". Já jsem se začala smát, protože nejsu žádnej šprt a oni narozdíl ode mě byli zabraní do toho aby si zapsali všechno, co se jim říká a tak ani nepostřehli toto vtipné spojení slov a pochopili to, až když já se začala smát a naštěstí se aspoň začali smát taky (u některých člověk totiž nikdy neví, jestli na vás místo toho nezačně civět s výrazem naprostého nepochopení). Teď mě tak napadá, takhle na nás šprtky civěly, když kluci z nudy nafoukli gumovou rukavici a my si s ní pak na pitevně pinkali. Jejich výraz v tu chvíli říkal: "Panebože, to snad ne! To jsme tu jak ve školce!" Ale přece, kdo si hraje nezlobí, ne? A taky nestárne, aspoň já bych teda chtěla být aspoň duchem mladá napořád, když už po fyzické stránce tomu asi nijak nezabráním:(.
Ze druháku si pamatuju taky jen jednu větu, kterou na jednom praktiku z fyziologie pronesla naše "oblíbená" asistentka. Dělali jsme tam zrovna nějaký pokusy s dýcháním a dýchalo se do takovýho přístroje , ve kterém váš vydechovaný vzduch procházel nádobkou s nátronovým vápnem, který má za úlohu vychytávat CO2 z vašeho dechu. No a někdo se zeptal, co je to to nátronové vápno a očekával odpověď, která by nejspíš měla obsahovat bližší chemický popis onoho vápna. Jenomže se mu dostalo takového vysvětlení, které by asi nikdo nečekal. Zněla: "Nátronové vápno je vápno, které obsahuje nátron." Od té doby tuto větu používáme, vždy, když na něco nevíme odpověď:D. Nebo její modifikace, ve stylu: Co je to otevřená zlomenina? To je zlomenina, která je otevřená.
Nebo třeba takové hodiny mikrobiologie. Tam jsme se snad nasmáli nejvíc, neb schváceni dlouhou přednáškou o bakteriích, unavení, hladoví a otrávení, prostě musíte vymýšlet kraviny. Takže takový věci jako posílání papírků se vzkazem: "Co dělá ta mrtvá žába na stropě?" a sledování toho, jak se každej bez výjimky podíval po přečtení toho papírku na strop, ačkoli moc dobře věděli, že tam žádná mrtvá žába není, to je prostě k nezaplacení. Jo to byly mazce...ale smutný je, že už si to taky všechno nepamatuju...zbydou jen útržky a kdo ví, jestli si i na ně jednou ještě vzpomenem:(.
Teď jsem si vzpomněla na další...víte co je ze všeho nejhorší? Když pacient ztratí bezvědomí:D. To taky prohlašovala (a to několikrát za sebou) jedna nejmenovaná paní doktorka. Prostě ztráta bezvědomí je opravdu netradiční diagnóza:D.
A teď už si vzpomínám jen na zážitky letošní a to jen na některé. Třeba včera jsem ségře vykládala, že jsme měli přednášku o karcinomu rakoviny tlustého střeva a vůbec jsem si neuvědomila, co to melu za nesmysl. Dneska jsme byli na traumatologické ambulanci a přišla slečna s podezřením na zlomeninu a když jí pan doktor dal průvodku, se kterou si měla zajít na rentgen, chtěla ji složit, aby se jí vešla do kapsy a tak se zeptala:"Můžu to přeložit?" A on jí odpověděl:"Klidně, ale já jsem to napsal česky.":D...

No a teď už mě vážně nic nenapadá, ale když si náhodou vzpomenu, tak to připíšu. A co vy, taky máte takový zážitky?:)


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Joan Joan | Web | 7. října 2009 v 14:57 | Reagovat

Při hodinách a přestávkách ve škole jsem se už taky hodněkrát nasmála. I když jako u tebe si už povětšinou nemohu vzpomenout jaké ty situace přesně byly.
A opravdu škoda, že se to už nezapisuje :)
I když toho bylo už celkem dost, nějak si nemohu vzpomenout, co bych sem mohla přidat..tedy kromě toho, když jednou učitelka při hodině literatury vyprávěla o knížce kde byl nějaký rytíř, který bohaté okrádal o peníze a dával je zase těm chudým..no a jeden spolužák musel nahlas zavtipkovat:"bohatým dal a na chudý sral" potom musel samozřejmě dělat kliky. No ale celá třída se smála.
No a těch situací taky bylo hodně, ale člověk si takhle prostě nevzpomene..akorát jsem si vzpomněla na něco úplně mimo téma, když jsem šla do školy a několik metrů předemnou šel kluk, který mě už 3. roky uráží a někdy si myslí jak je bůhví vtipný..a ono bylo náledí a já jenom vidím jak uklouzl a nohy mu přitom vyšvihli nahoru..neudělal si nic, to bych se nesmála, kdyby jo..hrdě vstal a ani se neotočil..a já jsem v sobě celou tu dobu v sobě držela smích a byla úplně rudá..on se nedlouho poté otočil..věděl že za ním jdou nějací lidé, tak asi kdo to všechno viděl..a já jsem v tu chvíli dostala strašný záchvat smíchu..a celý ten den a ještě tetko, když si na to vzpomenu tak se tomu směji..asi jsem hodně hnusná, ale kdyby jsi jen viděla jak to vypadalo když spadl a hrdě vstal..:D
Ten vtip se žábou znám tak trochu jinak, myslím si asi s nějakým namočeným papírkem v kuličce, žvýkačkou..nebo tak něco..ale i když to třeba nějací lidé ze třídy znají..může být sranda, si takhle zpříjemnit hodinu :)

2 Joan Joan | Web | 7. října 2009 v 16:47 | Reagovat

Měla jsem trochu krizi a během ní jsem si ho smazala. Potom mi kamarád nabídl, web ve stylu, který mám tetko.
Akorát mi asi bude trvat nějakou dobu než se tam rozkoukám. A už z toho důvodu, jak jsem zapomněla minule, měla jsem pořád hlavě, že ti musím napsat jako první. Vůbec nespamuješ, jestli chceš klidně se rozepiš..navíc to nebude tolik na očích veřejnosti :D
jedno plus takového webu..
S těmi problémy mě to mrzí, ale aspoň, že se to netýká přímo tebe..ale chápu, že být v takovém prostředí není dobré. Měj se co nejlépe :)  

3 Bels Revenge Bels Revenge | Web | 7. října 2009 v 17:51 | Reagovat

taky si na moc nevzpomínám... jenom snad na jeden.
Měli jsme první letošní hodinu biologie, s novou profesorkou. Paní nám vyprávěla, co budeme dělat a tak dále a pak přišla řeč na savce. Profesorka v zamyšlení pronesla "mám v plánu přitáhnout z kabinetu nějaký kočky"... samozřejmě všichni výlem :D A paní profesorka dlouho nechápala, pak se ale ještě zasmála s námi :)

Dost mně pobavilo to s tím receptem, co píšeš :) Jinak moc pěkný článek :)

4 Elysia Elysia | Web | 7. října 2009 v 18:05 | Reagovat

[3]: ze by byla pani profesorka takhle rozverna?:D

5 Enochian Enochian | Web | 7. října 2009 v 19:20 | Reagovat

Nejlepší zážitky mám asi z praxe a z prváku a druháku... To byly nářezy! Ale i teď kdy6 nám je 20 tak děláme mistrovi na poličku zvířátka z kaštanů a nebo když se nám nic nechce dělat tak jsme se pustili do krožkové košile z mědi... Až na to přijde mistr tak nás asi zabije, protože mu kradem úplně nové vodiče, které mám připraveny na zkoušky... No prostě kluci :D

6 veruce veruce | Web | 8. října 2009 v 7:05 | Reagovat

Tak některé hlášky jsou fakt výborné xD U nás se toho moc vtipného neděje, jsme divná střední... Akorát jsme měli učitelku, co pořádně neuměla česky, takže pronesla Vosa mi dala švihadlo, Uzavřete si závory (místo závorku) a Jsem z toho na větry.... Vtpná byla spíš základka, naše matikářka perlila jednu hlášku za druhou, jenom doufám, že to má ještě někdo někde sepsaný  :-D

7 Enochian Enochian | Web | 8. října 2009 v 18:46 | Reagovat

nejlepěí hláška byla u nás, když jeden "moudrý" plešatý člověk z naší třidy prones:"Smrdí mi sodík z krku." Nikdo neví co tím basník chtěl říct, ale teď ho tím dráždíme... Ono toho bylo povíceru, ale už si to nepamatuji...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama