Wednesday 13 - Joseph Poole

27. června 2009 v 11:47 | Elysia |  Hudba
Wednesday 13 - Joseph Poole

Joseph Poole, pro většinu lidí známější jako Wednesday 13 (ale vystupující též jako Joe Nothing, Audrey 3 nebo Buck Bourbon) se narodil 12. srpna 1976 v Severní Karolíně. Nejvíce se proslavil jako frontman skupiny Murderdolls, ačkoli již dříve byl členem kapel Maniac Spider Trash a Frankenstein Drag Queen From Planet 13. Po odchodu z Murderdolls si založil 2 vlastní projekty - Wednesday 13 a Bourbon Crow.
V současné době žije v Landisu (Severní Karolína) se svou ženou Roxanne (Mrs. 13) a dcerou Zoie. Wednesday 13 je velký fanoušek parodií hororových filmů a morbidních filmů a seriálů jako The Munsters a The Addams Family (což souvisí i s jeho uměleckou přezdívkou), ze kterých čerpá inspiraci při psaní textů.

Jeho hudební kariéra začala v roce 1992 na postu kytaristy v kapele Mizery, která později změnila název na Psycho Opera. Dalšími spoluhráči byli kytarista Abby Normal, bubeník Jeff Washham, basák Michael Patrick a hlavní vokalista Todd Cage. Později Wednesday 13 založil vlastní kapelu Maniac Spider Trash, ve které se dostal do role zpěváka. Opět s ním hráli Abby Normal a Michael Patrick a na bicí je doplnil Sicko Zero. Za svou dobu existence od r. 1992 do r. 1996 vydali EP "Dumpster Mummies", které bylo následováno albem "Murder Happy Fairytales" vydaným r. 1995, avšak krátce po natočení tohoto alba se kapela rozpadla.

Po rozpadu Maniac Spider Trash založil Wednesday13 společně s Abby Normalem a Sicko Zerem novej band s názvem Frankenstein Drag Queen From Planet 13. Fungovali v letech 1996-2002, během kterých vydali 5 studiových alb, 6 EP a spolupracovali i s Alice Cooperem. Kapela se rozpadla roku 2002, kdy Wednesday13 odešel k Murderdolls.

K Murderdolls se Wednesday13 dostal přes nabídku Joeyho Jordisona (Slipknot), aby se připojil k jeho nové kapele, která byla původně výsledkem spojení Joeyho a Trippa Eisena ze Static X. Původně nastoupil Wednesday13 jako basák, ale později se z něj stal frontman a hlavní hnací síla celého projektu. V roce 2002 vydali EP "Right to Remain Violent" a později téhož roku album "Beyond The Valley of the Murderdolls". Většina songů na desce byly novější verze skladeb, které Wednesday13 napsal pro Frankenstein Drag Queen From Planet 13. Poslední koncert odehráli v lednu 2004 v Coroně v Kalifornii. Poté si dali na dobu neurčitou pauzu, avšak nejednalo se o rozpad a W13 s Joeyim se dohodli na natočení druhého alba někdy v budoucnosti.

V téhle přestávce začal Wednesday13 pracovat na vlastním projektu, který pojmenoval jak jinak než po sobě:) - Wednesday13. Sestavu doplnili Piggy D, Kid Kid a Ghastly. První album nesoucí název "Transylvania 90210: Songs of Death, Dying and the Dead", vydali v létě 2005. Druhé album "Fang Bang" bylo vydáno v roce 2006 nejprve v Evropě, později i ve světě.

V březnu 2006 Frankenstein Drag Queen From Planet 13 ohlásili obnovení kapely, po kterém následovala tour s Alice Cooperem a byla vydána jejich kompletní diskografie nazvaná "Little Box of Horrors". Kapelu tvořili opět Sicko Zero a Abby Normal avšak krátce po vydání box setu se kapela znovu rozpadla.
V únoru 2008 vydali Wednesday 13 DVD s názvem "Weirdo-A-Go-Go", které bylo o pár měsíců později následováno třetím albem "Skeletons" a
EP "Bloodwork", které byly obě vydány v dubnu 2008.

Poslední den natáčení alba Skeletons se Wednesday13 dostal do dopravní nehody, jeho auto se 5x převrátilo a on se štěstím vyváznul jen se zlomenou klíční kostí. Tahle záležitost ho však donutila zrušit plánované turné s Bourbon Crow (jeho vedlejší country projekt). A při turné s Wednesday 13 od října 2007 do března 2008 vystupoval pouze jako zpěvák, jelikož mu zranění nedovolilo hraní na kytaru. V říjnu 2008 Wednesday 13 vydali jejich první Live CD/DVD nazvané "Fuck It, We´ll Do It Live".

Od roku 2005 se Wednesday13 pod přezdívkou Buck Bourbon pustil do vedlejšího country projektu Bourbon Crow společně s dřívějším basákem z Wednesday 13 Rayenem Belcherem(Kid Kid), pod jménem Jessie Crow. První album vydali v roce 2006, jmenuje se "Highway to Hangovers" a druhe s názvem "Long way to the Bottom" roku 2009.

Nejnovější Wednesdayho band nese název Gunfire 76, jejich první deska by se měla začít natáčet v červenci.


Další info na:
Přeloženo z wikipedie. Nekopírovat bez zdroje a svolení! Díky.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Secret Secret | Web | 29. června 2009 v 13:51 | Reagovat

Děkuju,docela dlouho jsem o tom přemýšlela.Zatím nevím co bude dál atak,ale stejně dík.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama