Červen 2009

Zážitek dne

30. června 2009 v 12:55 | Elysia |  Den za dnem
O tohle se prostě musím podělit i když pochybuju, že to někoho bude vůbec zajímat:D. Stalo se to včera, prostě si tak cestuju s našema úžasně přesnýma Českýma dráhama a stojím takhle v
Pardubicích na nádru, zjišťuju znechuceně, že mi vlak jede až akoro za hodinu, tak se začnu rozhlížet, kde zatím usadím své pozadí a najednou mi spadne čelist div ne až k zemi...asi tak 2 metry ode mě stojí můj megaidol Márdi z Vypsané fixy. Když jsem si uvědomila jak blbě asi vypadám, tak sem se přinutila zavřít hubu. A už jen tak zírala a nemohla tomu uvěřit. A co jsem udělala pak? Nic! Nejsem z těch co mají odvahu jen tak někoho oslovit, navíc když tam nebyl sám a šel pryč...ale co už ...asi teď vypadám, trochu bláznivě, ale prostě to pro mě i tak byl takovej zážitek, že jsem to sem musela prostě napsat:D...už jenom kvůli sobě, abych si to třeba jednou připomněla:).


No tak mě napadá, že se sem občas i někdo staví, sice to není nějak megaúžasná návštěvnost, ale i tak, na to kolik sem občas příjde lidí, bych očekávala, že by se tu mohlo vyskytnout i víc komentářů, ale pokud k mým článkům není co říct, tak to zkusím jinak. Doufám, že když přímo položím otázku, že aspoň ti co se tu staví odpoví:D.
Takže vzhledem k výše popsanému zážitku je, myslím, moje otázka jasná: Koho byste chtěli potkat vy? Nebo už jste se setkali? Piště zážitky, zajímá mě to:).

Wednesday 13 - Joseph Poole

27. června 2009 v 11:47 | Elysia |  Hudba
Wednesday 13 - Joseph Poole

Joseph Poole, pro většinu lidí známější jako Wednesday 13 (ale vystupující též jako Joe Nothing, Audrey 3 nebo Buck Bourbon) se narodil 12. srpna 1976 v Severní Karolíně. Nejvíce se proslavil jako frontman skupiny Murderdolls, ačkoli již dříve byl členem kapel Maniac Spider Trash a Frankenstein Drag Queen From Planet 13. Po odchodu z Murderdolls si založil 2 vlastní projekty - Wednesday 13 a Bourbon Crow.
V současné době žije v Landisu (Severní Karolína) se svou ženou Roxanne (Mrs. 13) a dcerou Zoie. Wednesday 13 je velký fanoušek parodií hororových filmů a morbidních filmů a seriálů jako The Munsters a The Addams Family (což souvisí i s jeho uměleckou přezdívkou), ze kterých čerpá inspiraci při psaní textů.

Jeho hudební kariéra začala v roce 1992 na postu kytaristy v kapele Mizery, která později změnila název na Psycho Opera. Dalšími spoluhráči byli kytarista Abby Normal, bubeník Jeff Washham, basák Michael Patrick a hlavní vokalista Todd Cage. Později Wednesday 13 založil vlastní kapelu Maniac Spider Trash, ve které se dostal do role zpěváka. Opět s ním hráli Abby Normal a Michael Patrick a na bicí je doplnil Sicko Zero. Za svou dobu existence od r. 1992 do r. 1996 vydali EP "Dumpster Mummies", které bylo následováno albem "Murder Happy Fairytales" vydaným r. 1995, avšak krátce po natočení tohoto alba se kapela rozpadla.

Po rozpadu Maniac Spider Trash založil Wednesday13 společně s Abby Normalem a Sicko Zerem novej band s názvem Frankenstein Drag Queen From Planet 13. Fungovali v letech 1996-2002, během kterých vydali 5 studiových alb, 6 EP a spolupracovali i s Alice Cooperem. Kapela se rozpadla roku 2002, kdy Wednesday13 odešel k Murderdolls.

K Murderdolls se Wednesday13 dostal přes nabídku Joeyho Jordisona (Slipknot), aby se připojil k jeho nové kapele, která byla původně výsledkem spojení Joeyho a Trippa Eisena ze Static X. Původně nastoupil Wednesday13 jako basák, ale později se z něj stal frontman a hlavní hnací síla celého projektu. V roce 2002 vydali EP "Right to Remain Violent" a později téhož roku album "Beyond The Valley of the Murderdolls". Většina songů na desce byly novější verze skladeb, které Wednesday13 napsal pro Frankenstein Drag Queen From Planet 13. Poslední koncert odehráli v lednu 2004 v Coroně v Kalifornii. Poté si dali na dobu neurčitou pauzu, avšak nejednalo se o rozpad a W13 s Joeyim se dohodli na natočení druhého alba někdy v budoucnosti.

V téhle přestávce začal Wednesday13 pracovat na vlastním projektu, který pojmenoval jak jinak než po sobě:) - Wednesday13. Sestavu doplnili Piggy D, Kid Kid a Ghastly. První album nesoucí název "Transylvania 90210: Songs of Death, Dying and the Dead", vydali v létě 2005. Druhé album "Fang Bang" bylo vydáno v roce 2006 nejprve v Evropě, později i ve světě.

V březnu 2006 Frankenstein Drag Queen From Planet 13 ohlásili obnovení kapely, po kterém následovala tour s Alice Cooperem a byla vydána jejich kompletní diskografie nazvaná "Little Box of Horrors". Kapelu tvořili opět Sicko Zero a Abby Normal avšak krátce po vydání box setu se kapela znovu rozpadla.
V únoru 2008 vydali Wednesday 13 DVD s názvem "Weirdo-A-Go-Go", které bylo o pár měsíců později následováno třetím albem "Skeletons" a
EP "Bloodwork", které byly obě vydány v dubnu 2008.

Poslední den natáčení alba Skeletons se Wednesday13 dostal do dopravní nehody, jeho auto se 5x převrátilo a on se štěstím vyváznul jen se zlomenou klíční kostí. Tahle záležitost ho však donutila zrušit plánované turné s Bourbon Crow (jeho vedlejší country projekt). A při turné s Wednesday 13 od října 2007 do března 2008 vystupoval pouze jako zpěvák, jelikož mu zranění nedovolilo hraní na kytaru. V říjnu 2008 Wednesday 13 vydali jejich první Live CD/DVD nazvané "Fuck It, We´ll Do It Live".

Od roku 2005 se Wednesday13 pod přezdívkou Buck Bourbon pustil do vedlejšího country projektu Bourbon Crow společně s dřívějším basákem z Wednesday 13 Rayenem Belcherem(Kid Kid), pod jménem Jessie Crow. První album vydali v roce 2006, jmenuje se "Highway to Hangovers" a druhe s názvem "Long way to the Bottom" roku 2009.

Nejnovější Wednesdayho band nese název Gunfire 76, jejich první deska by se měla začít natáčet v červenci.


Další info na:
Přeloženo z wikipedie. Nekopírovat bez zdroje a svolení! Díky.

Pohádka o panu Snaživém a panu Lenivém

24. června 2009 v 11:27 | Elysia |  Postřehy, úvahy, názory
Tohle jsem kdesi našla, je to už na spoustě stránek, takže nevím, kdo je skutečným autorem, ale myslím, že i tak bude autor rád, když se to rozšíří a přečte si to co nejvíc lidí. Je to pohádka (trochu smutná, protože ona to v podstatě ani pohádka není , spíš jen realita zjednodušená do příběhu, aby to pochopil i ten největší blb:)), která výstižně a jednoduše ukazuje jak to u nás vypadá a vypadat bude, když volby vyhraje pan Paroubegg a prosadí své "spravedlivé" zákony.
Takže se pohodlně usaďte a čtěte:

Byl jednou pan Snaživý a pan Lenivý.
Pan Snaživý se chtěl mít lépe, proto pracoval i potom, co pan Lenivý už zalezl k televizi, aby si odpočinul.
Pan Snaživý šetřil, aby si mohl koupit věci, které mu usnadní jeho snažení. Pan Lenivý si koupil novou větší televizi, aby se mu lépe odpočívalo. Protože chtěl plazmovou, kterou si ještě prací nezasloužil, peníze si vypůjčil, koupil si ji na splátky a zadlužil se.
Pan Snaživý trávil volný čas tím, že usilovně vymýšlel, jak by mohl být užitečný ještě většímu počtu lidí než nyní. Pan Lenivý usilovně přemýšlel, jak mít co nejvíc za co nejméně práce.
Pan Snaživý nakoupil výrobní prostředky, které zefektivnily jeho práci. Pan Lenivý si vypůjčil další peníze, protože si chtěl dopřát ještě větší luxus, který si zatím nezasloužil, a tak se zadlužil ještě více.
Pan Snaživý se unavený vrací pozdě večer domů právě v okamžiku, kdy se soused pan Lenivý vrací ze supermarketu s kartonem piv, aby u fotbálku v televizi nebyla žízeň. Pan Lenivý s úšklebkem komentuje, jaký je pan Snaživý hlupák, že se tak dře, že z toho života nic nemá, ať si vezme příklad z něho, jak že se na to musí vyzrát. Pan Snaživý zatíná zuby a dál se snaží.
O výsledky práce pana Snaživého má zájem již tolik lidí, že pan Snaživý vytvoří nové pracovní místo a zaměstná nezaměstnaného, který mu pomáhá. Nově zaměstnaný nezaměstnaný má velikou radost, že bude moci díky snaze pana Snaživého koupit své dcerušce kočárek.
Pan Lenivý se posmívá panu Snaživému, že investuje své vydělané peníze do dalších výrobních prostředků a lidí a že kvůli tomu stále jezdí v té oprýskané popelnici, zatímco pan Lenivý si koupil nové auto na splátky.
Pan Snaživý přináší svou činností užitek již spoustě lidem v komunitě, kde žije, mnoho lidí se již spoléhá na to, že pro ně pan Snaživý zajišťuje věci. Lidé jsou velmi rádi, že díky panu Snaživému již nemusí tak daleko jako předtím. Pan Snaživý již poskytuje práci mnoha lidem, které zaměstnal, kteří jsou moc rádi, že opět mají každý měsíc dobré peníze. Pan Snaživý si konečně kupuje nový dům a kupuje si krásné nové auto, platí hotově. Pan Snaživý sklízí ovoce svého úsilí.
Pan Lenivý přišel o své auto a o svou televizi, protože byl natolik lenivý, že dostával již tak málo peněz, že už nebyl schopen své dluhy splácet. Pan Lenivý se přes záclonu svého bytu dívá na krásný nový dům pana Snaživého. Pan Lenivý vychází ven a pozoruje přes plot domu pana Snaživého jeho nové auto.
Jde kolem pan Politik.
Pan Politik chvíli pozoruje scenérii a pak začne mocně hlásat; Jaká je to nespravedlnost! Pan Snaživý má krásný dům, zářivé auto a mnoho peněz, zatímco pan Lenivý má ošumtělý byt a žádné auto. Fuj, hanba panu Snaživému. Pan Snaživý by měl své auto odevzdat panu Lenivému, aby měl každý alespoň něco, tak to bude spravedlivé. Pan Snaživý oponuje, že si své pěkné věci zasloužil, potom co všechno musel překonat, čemu všemu musel čelit a kolika lidem je teď prospěšný.
Pan Politik si bere pana Lenivého stranou a říká mu, že pokud ho pan Lenivý zvolí, že on se postará o to, že pana Snaživého přinutí, aby se s panem Lenivým podělil. Na to pan Lenivý slyší a slyší na to i další lidé v komunitě, slyší na to i lidé, kterým pan Snaživý zajišťuje živobytí.
Pan Politik je zvolen. Pan Politik přijme zákon, který panu Snaživému nařídí, aby odevzdal plody své práce panu Politikovi, který že se postará o to, aby pan Lenivý dostal svůj spravedlivý díl. Pan Snaživý tedy odevzdá svůj dům a auto panu Politikovi, aby nešel do vězení.
Pan Politik se za svou těžkou práci při spravedlivém rozdělování nejprve odmění domem pana Snaživého, do kterého se nastěhuje. Vydá vyhlášku, že o automobil se mohou podělit všichni, kteří jej zvolili, ale protože jich je moc a na každého by tedy vycházelo jen několik vteřin denně, bude rozumné, aby auto dostal k užívání jen jeden člověk. A že nejspravedlivější bude, aby jej dostal k užívání ten, kdo auto pro voliče zajistil. Tím někým je pan Politik, takže v autě se bude na neurčito vozit pan Politik. Nejdéle tedy do dalších voleb.
Pan Snaživý se vrátil do svého původního bytu ke svému sousedovi panu Lenivému. Pan Snaživý pracoval dále, ještě houževnatěji, vzal na sebe ještě více zodpovědnosti. Pan Snaživý si svým přínosem znovu vydělal na krásný nový dům.
Ale protože kdykoli si koupil nový dům, přišel pan Politik a zabavil mu jej se slovy, že je třeba se spravedlivě rozdělit se všemi, tak pan Snaživý dospěl k závěru, že pokud je na tom nakonec úplně stejně jako pan Lenivý, nemá smysl být nadále snaživý.
Pan Snaživý zalehl s pivem k televizi a protože přestal vést své lidi, celá organizace se rozpadla a všichni byly opět nezaměstnaní. Všichni lidé v okolí byly smutní, že musejí opět daleko pro vše, co jim pan Snaživý zajišťoval v pohodlí jejich sousedství. Pan Lenivý se na to dívá a vidí, že tím, že jeho Politik zničil pana Snaživého, se pan Lenivý nemá ani o kapku lépe. Naopak, když si pan Lenivý chce najít práci, na jeho vyhlédnuté místo je přetlak lidí, kteří dříve pracovali s panem Snaživým, a nyní jsou bez práce.
Pan Lenivý jde naštvaný za panem Politikem a vyčítá mu, že nesplnil, co slíbil, že se teď má ještě hůř.
Ale pan Politik pana Lenivého ujistí, že když ho pan Lenivý zvolí do dalšího období, že se o pana Lenivého postará, protože už teď má v hledáčku pana Přínosného…Tak co, líbilo? A už víte koho budete volit?

Novinka!

22. června 2009 v 21:16 | Elysia |  Ostatní
Udělala jsem malej upgrade a ode dneška se vám bude v dolním boxu blogu zobrazovat jeden klip či jiné video. Pokud na to nezapomenu, mělo by se měnit každý týden. Důvod? Ani nevím, ale třeba se tím někomu zrovna trefím do nálady a zlepší mu to den:). Jako první to odstartuje Elvenking a jejich The Divided Heart, tak ať se líbí:).

Než si pro nás příjde

20. června 2009 v 15:36 | Elysia |  Filmy a seriály
Tak včerejší deštivé odpoledne jsme s miláčkem zase jednou věnovali filmu. Konkrétně se jednalo
o americké dobrodružně komediální drama "Než si pro nás příjde". Jedná se o takovou pohodovou podívanou, nic extra akčního ani překvapujícího, přesto pěkný příběh zabývající se, jak už sám název napovídá, tematikou smrti. Kvalitu zaručuje již výběr hlavních postav, které ztvárnili Jack Nicholson a Morgan Freeman. Děj filmu se točí kolem dvou stárnoucích naprosto odlišných mužů, kteří se seznámí v nemocničním pokoji, kde jim oběma sdělí nepříznivou diagnózu rakoviny. Přes počáteční averzi, kterou vůči sobě mají, se z nich nakonec stanou přátelé a vytvoří společně seznam věcí, které by chtěli jěště za svého života zrealizovat, ovšem nezůstanou jen u plánů a opravdu se pustí do bláznivé cesty kolem světa. Nakonec však oba zjistí, že to nejdůležitější v životě je rodina a láska. Na první pohled možná trochu nudná sentimentální a předem dobře odhadnutelná dojímačka, ale pravdou je, že spousta lidí si ani dnes stále neuvědomuje, co je v životě opravdu důležité a právě proto bych tenhle film doporučila všem, kdo se pořád jen za něčím honí a nemají přes všechnu neodkladnou práci a shon čas na své blízké ani na to aby sami sobě občas udělali radost něčím nevšedním.


Název: Než si pro nás příjde (The Bucket List)
Země: USA
Rok: 2007
Režie: Rob Reiner
Scénář: Justin Zackham
Kamera: John Schwartzman
Hudba: Marc Shaiman
Hrají: Jack Nicholson, Morgan Freeman, Sean Hayes, Rob Morrow, Alfonso Freeman a další


Ke stažení ZDE.

Tetování

14. června 2009 v 14:46 | Elysia |  Ostatní
Už delší dobu, no je to fakt hodně dlouho,přemýšlím o tom, že si nechám něco někam vytetovat. Jenomže jsem dlouhou dobu nevěděla co, kam a i kdybych to věděla, tak jsem na to stejně neměla prachy. Ale v posledních pár dnech už nad tím uvažuju jako nad docela reálnou možností a už jsem dokonce vymyslela i co to bude...chtěla bych motýla! Buď jednoho na paži nebo víc malých na nohu, to se pořád nemůžu rozhodnout:(... a tak jsem pro inspiraci prohledávala google a našla jsem tam opravdu pár pěkných kousků, o který se musím podělit.


Tohle se mi hodně moc líbí, ale pro mě je to asi až moc velký....

...taky není špatný, ale zvolila bych jiný umístění - na nohu:)

...asi takhle:)...

...taky moc pěkný jenom bych ho musela mít někde jinde, pač s mým téměř permanentním nošením glád bych se s ním mohla chlubit akorát tak doma:D...

...trochu nekvalitní fotka, ale jinak celkem ujde...
...krásný, krásný, krásný:)...
....nádhera, jen bych nevolila fialovou:)...
...a konečně můj favorit:) tenhle se mi líbí nejvíc:)...

...takže teď už mě čeká "jen" finální rozhodnutí, jestli na ruku nebo na nohu a jestli do toho teď před fesťákama opravdu chci vrazit ty peníze nebo jestli to (opět) odložím na podzim, pokud mi teda ještě ňáký prachy zbydou:D...těké dilema...


Půlnoční záchvat

9. června 2009 v 20:15 | Elysia |  Čmárám
Neděste se, nemám na mysli žádnou epilepsii, ale prostě záchvat tvořivosti, který mě přepadl v pátek o půlnoci, kdy už mi začínalo hrabat z učení. Prostě můj mozek už odmítal spolupracovat a nechtěl pokračovat v intelektuální sféře a přepl do estetiky a vzniklo z toho tohle. Vím, že jsou i hezčí obrazy, ale mě se hned tak něco nepovede tak to sem prostě musím dát. Akorát mě štve že jsem to nakreslila na papír, na němž mám z druhé strany vytisklou část přednášky a při scanování to tam prostě prosvítá, ale co už...


ŠTVE MĚ...

5. června 2009 v 16:27 | Elysia |  Den za dnem
...že mám tolik námětů na články a vůbec nemám čas na to, abych je napsala:(...a až ten čas budu mít tak spousta témat už bude pasé jak nylonový košile:(...ó jak v těchto chvílích závidím těm, co nechodí do školy...


To sem se jednou takhle nudila...

2. června 2009 v 20:20 | Elysia |  Přetvářím v PS
...a tohle je výsledek mého zabíjení času... nic moc, ale na svých grafických schopnostech stále pracuju, tak snad to bude příště lepší

Nofx - Doornails

1. června 2009 v 19:41 | Elysia |  Hudba
Moje nejnovější srdcovka ... myslím, že k ní ani nemusím nic říkat, prtože mluví sama za sebe...


These two shots are for Derrick
For Rifle, not the handgun
For Coffee and Cigarettes
Give it Back

You know suicide isn't painless
When you leave everyone in pain
Two shots will never go down the same

This beating's for Jimmy
For Ultimate Devotion
For your Mind of my Own
Bring Out Your Dead

Sedated, flatulated
You were the one most loved and hated
Thanks for all that carpet, and your songs

Oh this petron's for Jason
And this lager's for Andy
And these doses are for Bomer
And this fix is for Bradley

This ritalin's for Lumpy
And this speed ball's for Friday
This nitrous hit is for Lynn
And best friend Dobbs

This bowl is for my Mom
For drinking more than I did
For posting bail for me in New York

And in Hollywood that first time
And that joint we smoked was the worst time
'cause doing drugs with parents is just wrong

Oh this petron's for Jason
And this lager's for Andy
And these doses are for Bomer
And this fix is for Bradley

This song is for winning losers
It's for unlucky substance abusers
The ones who left their black marks on us all