Zastavme neonacistické řádění!!

21. dubna 2009 v 19:22 | Elysia
Nejdřív jsem chtěla napsat jen jeden článek, ale nakonec jsem usoudila, že bude lepší, když si na toto téma založím rovnou novou rubriku.
Jistě jste si všichni povšimli, jak v poslední době přibývá neonacistických aktivit, ale nikdo s tím nic
nedělá. Až teď, když to dosáhlo jisté neúnosné meze, se politici začli předhánět ve svých nesouhlasných vyjádřeních. Ale není už trochu pozdě? Jasně lepší pozdě než nikdy, ale kdyby si naši politici, vláda a policie všímala rostoucí hrozby trochu víc, mohlo se něčemu takovému třeba zabránit. Ano teď myslím útok na dům romské rodiny ve Vítkově, ale takových incidentů je nepočítaně. Tenhle byl jen asi nejvíce zmedializován, kvůli tomu, že bylo kriticky zraněno malé dítě. Proč je společnost pobouřená ale až teď? Proč se všichni tváří jako by to bylo naprosto neočekáváné a ještě nikdy se nic takového nestalo? A co se teda bude dít dál? Budou to jen velká slova a až se situace uklidní, zase se žádných změn nedočkáme?
Nechápu jak je vůbec možné, že někoho, kdo se označuje za neonacistu nechá policie jen tak běhat po světě ať si šíří svoje rasistické ideje, ať si pořádají pochody jednoznačně zaměřené proti romům či židům. Jak je možné, že se tohle u nás toleruje? Copak už všichni zapomněli, že bylo něco jako druhá světová válka? A kdo ji měl na svědomí? Kdo nás tady léta okupoval a pro koho jsme byli jen slovanská verbež?
A co je horší, ti, kdo se veřejně hlásí k odkazu Adolfa Hitlera, či ti, co se tváří jako spořádaní občané, ale tajně s tímto spolkem sympatizují? Asi chápu, proč si tolik lidí říká: "jen ať těm černým držkám ukážou", taky nemám s cikány zrovna nejlepší zkušenosti, ale co ti slušní, na ty už nikdo nepomyslí a na to, že náckové nedělají v tomhle rozdíl. Pro ně nejsou slušní a ti, co dělají bordel, ale prostě jen bílí a černí. Neříkám, že by se nemělo bojovat proti asociálům, co se nechtějí přizpůsobit, protože jim vyhovuje sedět doma na prdeli, chlastat a pobírat sociální dávky. Takový případy taky nemusím, ale mezi nimi jsou přece i bílí a ti nikomu nevadí? Kolikrát už se stalo, že náckové napadli slušného člověka, který měl holt tu smůlu, že to byl cikán? A nikdo s tím nic nedělá, protože se nikdo nestará jestli si to opravdu "zasloužil", či ne.
Naše společnost se tváří jako tolerantní a odsuzující rasismus, ale ze své zkušenosti vím (a myslím, že to není jen moje zkušenost), že většina lidí v tomhle státě smýšlí více či méně rasisticky. Možná tohle je právě ten problém, tváříme se, jako že jsme náckovskými aktivitami hrozně pobouřeni, ale večer u piva s kamarády pak probíráme "jak to ty plešky těm negrům nandali". A právě proto s touhle hrozbou nic neděláme, protože ve skutečnosti nám to takhle vyhovuje.
Dobrá dejme tomu tedy, že spouta lidí s nácky sympatizuje, kvůli tomu, že nemají rádi cikány, ale to už jim nevadí, že ti samí jsou schopni někoho urážet a napadat, jen proto, že je třeba žid? Co ti jim udělali? Ti přece nepatří do žádné sociálně slabé skupiny, která by parazitovala na společnosti? Tak proč tedy? Opravdu chcete pádný důvod? Ale no tak, ten přece žádný není, jen ten, že papá Hitler je neměl rád, tak je náckové taky nemají rádi. Jaká krásná ukázka primitivismu! To je jako když se paní učitelka ve školce zeptá dětí jakou mají oblíbenou barvu a dominantní oblíbené dítko řekne, že modrou, tak všichni "slabší" co k němu vzhlížejí a chtěli by být jako on řeknou, ze mají rádi taky modrou. Tady se jen potvrzuje, že jsou to primitivní individua bez vlastního názoru, co opakujou jak opičky to, co jim přikáže vůdce.

No myslím, že pro dnešek toho bylo dost, ale určitě se k tomuhle tématu budu jěště vracet. Na závěr nezbývá než říct: "Bojujte! Bojujte za svobodu a proti utlačování a ohrožování nevinných lidí! Bojujte proti předsudkům a sobeckosti! Bojujte proti slepé víře v ideologii více než protilidskou a protispolečenskou! Bojujte proti omezenosti a hlouposti lidí! Čím víc nás bude, tím líp....Děkuji všem, co nesouhlasí s rasismem a obzvláště pak těm, co se za svůj názor nestydí a dokážou ho nahlas vyslovit.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Andula Andula | Web | 21. dubna 2009 v 19:34 | Reagovat

Souhlasím :) Bojujme a zastavme ten plešatý mor :)

2 Andula Andula | Web | 21. dubna 2009 v 19:37 | Reagovat

jináč svůj názor už jsem vyjádřila u sebe na blogu :D

3 Lúmenn Lúmenn | Web | 21. dubna 2009 v 19:44 | Reagovat

Jo, plešatý mor, jak trefné:) Já jsem proti jakémukoli extremismu, takže v tomto případě samozřejmě souhlasím a mimoto nic na světě mi nevadí tak, jako absence vlastního názoru!

4 Enochian Enochian | Web | 21. dubna 2009 v 21:21 | Reagovat

je to všechno verbeš a hlavně vydlabaný hlavy a myslí s jak jsou buhví jak chytří a přitom maj v té své holé lebce nasráno!!
I zvíře je inteligentnější než oni!

5 Babsi † Babsi † | Web | 19. prosince 2009 v 19:08 | Reagovat

[1]: To, že se většina nácků oblíká jako skinhedi neznamená, že skinhead = nácek.

6 Elysia Elysia | Web | 19. prosince 2009 v 19:43 | Reagovat

[5]: jo, ale skoro kazdej nacek je plesatej:P

7 Stráča,Jamajka Stráča,Jamajka | Web | 21. února 2010 v 20:32 | Reagovat

Je to na ho..ubičky a nejhorší je ,že rasismus se objevuje už i ve školách a dokonce i ve školkách.Děti totiž opakují ,co doma slyší od rodičů.A k těm nacistickejm pochodům...ikdyž jsem v zásadě pacifistka jsem docela vděčná v tomhle případě za Antifu.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama