Duben 2009

Anti Nazi Punk Songs

22. dubna 2009 v 17:19 | Elysia
Proti náckům všemi prostředky...třeba i hudbou!!:)


Malomocnost prázdnoty... trochu horší zvuk, ale důležitej je obsah:)


Anti nazi song v podání Totáčů:)


Punk floidi a jejich "protidiktátorská":)

Konflikti aneb ani na Slovensku nemají nácky rádi:)


No pro dnešek je to vše , ale nezoufejte dočkáte se pokračování...již brzy:)

Zastavme neonacistické řádění!!

21. dubna 2009 v 19:22 | Elysia
Nejdřív jsem chtěla napsat jen jeden článek, ale nakonec jsem usoudila, že bude lepší, když si na toto téma založím rovnou novou rubriku.
Jistě jste si všichni povšimli, jak v poslední době přibývá neonacistických aktivit, ale nikdo s tím nic
nedělá. Až teď, když to dosáhlo jisté neúnosné meze, se politici začli předhánět ve svých nesouhlasných vyjádřeních. Ale není už trochu pozdě? Jasně lepší pozdě než nikdy, ale kdyby si naši politici, vláda a policie všímala rostoucí hrozby trochu víc, mohlo se něčemu takovému třeba zabránit. Ano teď myslím útok na dům romské rodiny ve Vítkově, ale takových incidentů je nepočítaně. Tenhle byl jen asi nejvíce zmedializován, kvůli tomu, že bylo kriticky zraněno malé dítě. Proč je společnost pobouřená ale až teď? Proč se všichni tváří jako by to bylo naprosto neočekáváné a ještě nikdy se nic takového nestalo? A co se teda bude dít dál? Budou to jen velká slova a až se situace uklidní, zase se žádných změn nedočkáme?
Nechápu jak je vůbec možné, že někoho, kdo se označuje za neonacistu nechá policie jen tak běhat po světě ať si šíří svoje rasistické ideje, ať si pořádají pochody jednoznačně zaměřené proti romům či židům. Jak je možné, že se tohle u nás toleruje? Copak už všichni zapomněli, že bylo něco jako druhá světová válka? A kdo ji měl na svědomí? Kdo nás tady léta okupoval a pro koho jsme byli jen slovanská verbež?
A co je horší, ti, kdo se veřejně hlásí k odkazu Adolfa Hitlera, či ti, co se tváří jako spořádaní občané, ale tajně s tímto spolkem sympatizují? Asi chápu, proč si tolik lidí říká: "jen ať těm černým držkám ukážou", taky nemám s cikány zrovna nejlepší zkušenosti, ale co ti slušní, na ty už nikdo nepomyslí a na to, že náckové nedělají v tomhle rozdíl. Pro ně nejsou slušní a ti, co dělají bordel, ale prostě jen bílí a černí. Neříkám, že by se nemělo bojovat proti asociálům, co se nechtějí přizpůsobit, protože jim vyhovuje sedět doma na prdeli, chlastat a pobírat sociální dávky. Takový případy taky nemusím, ale mezi nimi jsou přece i bílí a ti nikomu nevadí? Kolikrát už se stalo, že náckové napadli slušného člověka, který měl holt tu smůlu, že to byl cikán? A nikdo s tím nic nedělá, protože se nikdo nestará jestli si to opravdu "zasloužil", či ne.
Naše společnost se tváří jako tolerantní a odsuzující rasismus, ale ze své zkušenosti vím (a myslím, že to není jen moje zkušenost), že většina lidí v tomhle státě smýšlí více či méně rasisticky. Možná tohle je právě ten problém, tváříme se, jako že jsme náckovskými aktivitami hrozně pobouřeni, ale večer u piva s kamarády pak probíráme "jak to ty plešky těm negrům nandali". A právě proto s touhle hrozbou nic neděláme, protože ve skutečnosti nám to takhle vyhovuje.
Dobrá dejme tomu tedy, že spouta lidí s nácky sympatizuje, kvůli tomu, že nemají rádi cikány, ale to už jim nevadí, že ti samí jsou schopni někoho urážet a napadat, jen proto, že je třeba žid? Co ti jim udělali? Ti přece nepatří do žádné sociálně slabé skupiny, která by parazitovala na společnosti? Tak proč tedy? Opravdu chcete pádný důvod? Ale no tak, ten přece žádný není, jen ten, že papá Hitler je neměl rád, tak je náckové taky nemají rádi. Jaká krásná ukázka primitivismu! To je jako když se paní učitelka ve školce zeptá dětí jakou mají oblíbenou barvu a dominantní oblíbené dítko řekne, že modrou, tak všichni "slabší" co k němu vzhlížejí a chtěli by být jako on řeknou, ze mají rádi taky modrou. Tady se jen potvrzuje, že jsou to primitivní individua bez vlastního názoru, co opakujou jak opičky to, co jim přikáže vůdce.

No myslím, že pro dnešek toho bylo dost, ale určitě se k tomuhle tématu budu jěště vracet. Na závěr nezbývá než říct: "Bojujte! Bojujte za svobodu a proti utlačování a ohrožování nevinných lidí! Bojujte proti předsudkům a sobeckosti! Bojujte proti slepé víře v ideologii více než protilidskou a protispolečenskou! Bojujte proti omezenosti a hlouposti lidí! Čím víc nás bude, tím líp....Děkuji všem, co nesouhlasí s rasismem a obzvláště pak těm, co se za svůj názor nestydí a dokážou ho nahlas vyslovit.

Žízeň je na nic, poslouchej svůj image!!!

20. dubna 2009 v 12:41 | Elysia |  Postřehy, úvahy, názory
Každé jaro respektive léto, mě nepřestanou udivovat 2 skupiny lidí. Jedni jsou hopeři, druzí náckové. Zdánlivě dvě naprosto odlišné skupiny, ale jedno mají přece společné. Nedokážu si představit, že bych se v takovým vedru jaké pociťujeme v posledních dnech (když teda nepočítám mírně deštivý a zamračený víkend) potila v supr óbr mikině velikosti XXL ještě k tomu s kapucí na hlavě nebo v bombru jen proto, že to patří k mému stylu. Fakt to nechápu...i když.. třeba mají všichni poruchu termoregulace:D, ale že by se to tak striktně týkalo jen nácků a hoperů?:D
Třeba minulej týden, kdy teploty byly téměř tropické jsem narazila na dva nácky, oba se samozřejmě potili v bundách i když byli rudí jak rajčata a to seděli ještě k tomu ve vlaku, kde jak známo České dráhy klimatizaci neprovozují, takže vedro bylo ještě mnohem vetší. Chápete to? Já ne! Možná jsou prostě jen z jiné dimenze, ale spíš je to totální demence...

Máj

15. dubna 2009 v 17:10 | Elysia |  Filmy a seriály
Info o filmu:

Scénář: Ivana Nováková, F. A. Brabec
Režie/kamera: F. A. Brabec
Hudba: Support Lesbiens
Herci: Jan tříska (kat), Juraj Kukura (Schiffner), Matěj Stropnický (Vilém), Sandra Lehnertová (Jarmila),...


Kdo by neznal vrcholné dílo českého romantismu, Máchův Máj? Snad každý si ještě ze svých školních let pamatuje aspoň prvních pár veršů a děj snad netřeba přetřásat, neb jistě každý ví, o čem tato rozsáhlá báseň pojednává. Co už ale moc lidí neví, je, zda si Mácha vše jen vymyslel nebo zda čerpal ze skutečných událostí a životních osudů konkrétních lidí. Samozřejmě, že tuto
otázku si kladli již mnohem dříve historikové i literární odborníci, kteří zjistili, že v kraji, který Mácha v Máji popisuje opravdu žil loupežník, který se jmenoval Václav Kumr, který byl odsouzen k tomu, aby žil na okraji společnosti už tím, že se narodil jako nemanželské dítě. Příběh nenaplněné lásky, končící otcovraždou se zde také odehrál. Otcovrahem byl podle historických zdrojů Hynek Schiffner, který svého otce zabil, protože mu (z neznámých důvodů) bránil, aby si vzal dceru místního kováře. Máchu tyto příběhy (jako správného romantika:)) inspirovaly a tak trochu je skloubil dohromady a vytvořil tak strhující příběh o lásce, vášni a pomstě.

Avšak v dnešní době, kdy většině lidí poezie už nic neříká, se tým filmařů rozhodl opět tento krásný příběh oživit a přiblížit lidem, kteří raději než do knihovny zajdou do kina. O tom, jak to dopadlo, si už musíte obrázek udělat sami. Kritika tvůrce filmu příliš nepochválila a i některé ohlasy diváků nejsou zcela lichotivé, ale většině, co jsem slyšela i četla, se moc líbil.
A jaký je můj názor? Film jsem viděla poprvé teprve teď v sobotu, i když premiéru měl už v srpnu, ale musím říct, že mě na první pohled i poslech tak uchvátil, že jsem si ho musela hned v pondělí pustit znova:). Nádherné záběry přírody, krásně vykreslený příběh s podmanivou hudbou v pozadí, co víc si přát? A musím se přiznat, že v závěru mi i ta slza ukápla:)
.
Jasně, vždycky se najdou nějaké chyby, ale ty se dají najít snad všude, ale pokud jich tam není moc, dají se lehce přehlédnout.


A kdyby se vám to líbilo tak jako mě, TADY najdete odkaz ke stažení soundtracku.
Malé odpolední zamyšlení...

9. dubna 2009 v 15:26 | Elysia |  Postřehy, úvahy, názory
...ke kterému mě částečně inspirovala anketa Anduly(díky:)), ve které se mělo odpovídat na
otázku, zda se považujete za gotha. Zajímavé je, že většina lidí odpověděla, že se nechce škatulkovat. První otázka sice je jakou to má asi výpovědní hodnotu, když odpovědělo (zatím) jen 11 lidí, ale dejme tomu, že se tím budeme řídit. Druhá otázka tedy zní, proč se nikdo nechce škatulkovat? Myslím, že na tohle téma už se vedly na různých místech divoké diskuze a zazněl nespočet názorů a každý asi tudíž tuší proč to tak je. Možná, že někdo má prostě jen tak široký rozhled v hudbě, že se ani nikam zařadit nemůže, ale v těch různých diskuzích právě spíš zazníval názor, že se nechce nikdo označovat za gotha, protože nechce, aby si o něm lidi (samozřejmě spíš veřejnost, co tomu moc nerozumí) mysleli, že je to šílenej maniak, co se řeže a chodí na hřbitovy vzývat satana. Na jednu stranu tohle chápu, taky bych nechtěla, aby si o mě lidé, kterým prostě nevysvětlíte jak to ve skutečnosti je, mysleli, že jsem totální pako. Na druhou stranu, když se všichni praví goths zřeknou tohohle označení, v podstatě tím vzdávají bitvu o tohle "slovo", které si pak už na trvalo přivlastní vyznavači onoho tzv. gothic metalu, protože ti se za gothiky označují naprosto bez ostychu (omlouvám se těm, co nazývají věci pravými jmény, ale většinou to tak je). Jasně, je to, jak už jsem psala, jen "slovo", ale to slovo má svůj význam, a když ho přestaneme používat tam, kde se to sluší a patří, tak my sami ten jeho význam změníme. Proto vás vyzývám, nevzdávejte to a bojujte, přece když se vás někdo zeptá na váš styl nebudete odpovídat: "Poslouchám sice gothic rock, ale goth nejsem."
Možná vám tahle úvaha příjde bezpředmětná a naprosto zbytečná, ale já jsem prostě měla takovou potřebu to napsat.
A co se mě teda týče já jsem povoláním punkerka:), ale poslechnu si i další, v podstatě související žánry (někdy teda i ty nesouvisející:)). Teď mě tak napadá, že o punkáčích si lidi taky myslí, že jsou to všechno jen flákači a feťáci...no teda flákač jsem taky:D, ale drogy (tvrdý) odmítám. Takže si o mě občas někdo může taky myslet, že jsem feťák, ale přece kvůli tomu, aby si to o mě nemysleli, nezačnu popírat, že jsem punkáč...?

Astrovamps

8. dubna 2009 v 18:53 | Elysia |  Hudba
Astrovamps jsou Los Angeleská death rocková kapela založená roku 1990, zakládajícími členy
byli Daniel Ian a Eyajo Joseph. První nahrávky nesly názvy "Savage Garden" a "Blood and Flowers" a byly nahrány na kazety a to v letech 1991-1993. Roku 1992 napsali texty k tajemnému albu "Pixies and Daggers", které se však nikdy nedočkalo hudebního ztvárnění. Album nazvané jednoduše "Astrovamps" vyšlo roku 1995. "Manifesto", další deska v pořadí měla být vydána již v roce 1994, ale kvůli krachu nahrávací společnosti se dostala na svět až v roce 2003, poté, co Astrovamps podepsali smlouvu s německou společností Alice In..., která je členem skupiny Dark Dimensions. Devatenácti skladbové album "American Gothick" vyšlo roku 2004, obsahuje skladbu z živého vystoupení a další songy, co předtím vyšly jen na kompilacích vydávaných s některými německými časopisy. Roku 2005 si po boku dalších kapel zvučných jmen zahráli na WGT (šťastní, kdož tam byli:D). Poslední album nesoucí název "Gods and Monsters" bylo vydáno v březnu 2007, v září téhož roku ohlásili rozpad, bohužel:(.


Členové:
Daniel Ian - zpěv, katara
Eyajo Joseph - klávesy
Glass ghost - kytara
Grim De La Noche - basovka
Toe Knee - bicí
Corwin - basovka (1998-2003)

Kde je najdete:
http://www.astrovamps.com


A na závěr jedno malé moudro:

Goth is a love story and death rock is a porno!
so don't be afraid... fuck someone tonight
-astrovamps


Vlastními silami přeloženo z wikipedie:D

Moje drahá polovička...

5. dubna 2009 v 11:26 | Elysia |  Fotím
...aneb jeden bláznivý metalista píšící rozhovory jeden čas pro metalforever, teď už jen na bandzone na svém profilu, šíleně milující (samozřejmě mě:D), usmívající se i mračící se a občas mi stojící modelem:D...fakt se umí usmívat hezky, ale do foťáku nerad:D


Odkaz na jeho tvorbu máte v oblíbených stránkách, jinak ho najdete ještě zde: http://bandzone.cz/fan/enochian

Goth lyfe special

4. dubna 2009 v 22:07 | Elysia |  Blbůstky a cypoviny
A do třetice jeden vánoční a halloweenskej speciál, jedna taková krátká blbost a jedna chuťovka na závěr...ta je nejlepší:D
Goth lyfe 11-20

4. dubna 2009 v 18:27 | Elysia |  Blbůstky a cypoviny
Druhá série začíná bitvou mezi gothy a Emokidem, který vrhá žiletky a obří slzy:D. Samozřejmě vyhrajou goths, ovšem nastává nový problém, a to když se objeví ve škole nový goth, kterého však Scepter nemůže vystát a aby dokázal, že on je víc goth než ten novej, vypraví se na hřbitov, aby vyvolal démona. Všechno se to trošku vymkne kontrole a navíc se ukáže, že ten rádobygoth není ve skutečnosti to, za co se vydává a Goth store je v ohrožení...Samozřejmě jsou tu i ostatní, Misery se opět nedostane ani jednou ke slovu, Courtney je posedlá záchranou tuleňátek, Roger se snaží stát se gothem, ale všichni z něj mají pořád jen prdel a samozřejmě Todd, který je...prostě Todd:D.


And that´s the end.....:D miluju Sceptera i kdaž je jen kreslenejXD

Jo a doporučuju se dodívat vždy až do konce, po závěrečných titulkách je ještě malý překvápko:D

Goth Lyfe 1-10

2. dubna 2009 v 15:42 | Elysia |  Blbůstky a cypoviny
Včera sem objevila super kreslenej seriál nesoucí příznačný název Goth Lyfe:) a nemůžu jinak než se o něj nepodělit:)...i když možná už to znáte:)
V prvních deseti dílech se hlavní hrdinové Mace a Scepter snaží zasvětit svého kamaráda Todda do tajů pravého goth života. Učí ho goth slang, jaký je rozdíl mezi gothem a emákem a další triky, které musí zvládnout k tomu aby se z něj stal goth. Plány na Toddovu přeměnu jim chce překazit šprtka Courtney, která se převleče za gothičku a snaží se k nim nanápadně infiltrovat, a zakomplexovanej brejloun Roger se svými vynálezy jako je Degothifycator, který přemění každého gotha na narmálního člověka. Další postavou je Misery, kretá moc dobře ovládá dovednost zvanou Goth blend, což je takové umění zneviditelnit se, ale dokáže se taky vždy objevit v tu správnou chvíli. A jak to všechno dopadne už se podívejte sami:).City of Angels

1. dubna 2009 v 13:16 | Elysia |  Hudba
Naprosto nejvíc nejlepší songa, ráda ju poslouchám, ráda ju hraju, jen ten hlas na to nemám..:(It's going down tonight in this town,
'cause they stare and growl, they all stare and growl.
I take a scar every time I cry,
'cause it ain't my style, no, it ain't my style.
Going down to the gravel, head to the barrel,
take this life and end this struggle.
Los Angeles, come scam me please.

Emptiness never sleeps at Clifton's, 6 a.m,
with your bag lady friend and your mind descending.
Stripped of the right to be a human in control,
it's warmer in hell so down we go.

They say this is the city,
the city of angels.
All I see is dead wings.

They say this is the city,
the city of angels.
All I see is dead wings.

It's a ghost town, rabid underworld,
dionysian night, vitriolic twilight.
A mirage comes up, it never ends,
once you get born you're never the same.
Left behind, erased from time,
ain't no decency in being boxed up alive.
Look around, ain't no R.I.P. signs here,
we don't rest in peace, we just disappear.

So here we are, Los Angeles,
no angels singing in your valley of unease.
I watch the sun roll down the pacific,
over hookered sunset strip.

They say this is the city,
the city of angels.
All I see is dead wings.

They say this is the city,
the city of angels.
All I see is dead wings.

There's a black moon tonight,
shining down on the western neon lights.

They say this is the city,
the city of angels.
All I see is nothing

PŘEKLAD

Město Andělů
Dnes večer scházím tímto městem dolů
Protože oni zírají a vrčí
Oni všichni zírají a vrčí
Vždycky když pláču,udělám si jizvu
Protože to není můj styl,ne,to není můj styl
Scházím dolů po štěrkové cestě až k moři...
Tak vezmi tento život a skonči tento boj
LA je podvod,prosím...

A prázdnota ta Climpton Street nikdy nespí
S tvojí taškou a klesající myslí...
Svléknout se v noci a být kontrolovaným člověkem...
V pekle je tepleji,tak pojďme dolů...

Říkají,že tohle je město
Město andělů
Ale všechno co vidím jsou mrtvé kulisy

Tohle je duch města vášnivého jako peklo
Dyonýská noc jedovatého soumraku...
Přeludy přicházejí a setrvávají
Všechno kde jsi byl hoří a tys nikdy nebyl stejný
Stál si v zadu,jak vytržený z času
Nejsem neslušná,když přežívám uložená v krabici
Podívej se kolem sebe,nejsou tady žádné zpívající hroby...
Na chvíli si neodpočineme...
Jenom zmizíme

Ale teď jsme tady v L.A.
Žádní andělé nezpívají v tvých neklidných údolích
Vidím,že slunce v pacifiku už zapadá
Přes šlapající východ slunce
Tuto noc svítí černý měsíc

Žádné paprsky ze západu,od neonových světel

Říkají že tohle je město,
Město andělů...
Ale já nevidím nictext i překlad: diskografie.cz