Historie NOFX

9. března 2009 v 20:43 | Elysia |  Hudba
Historie NOFX

Vše začalo tím, že se potkali kytarista Eric Melvin a basák Fat Mike (Mike Burkett) a společně založily kapelu, kterou pojmenovali NOFX po jedné bostonské hardcore punkové kapele s názvem Negative FX. Za nedlouho se k nim připojil i bubeník Erik Sandin. Jejich první album je demo z roku 1983, bylo produkováno Donem Bollesem, bubeníkem punkové kapely Germs, avšak se neprodala jediná kopie. V roce 1985 si pak sami vydali EP NOFX, které bylo později znova vydáno v roce 1992 jako součást kompilace Maximum RocknRoll.
Jejich sestava prošla několika změnami, ale nakonec se původní trojice dala zase dohromady. Erik Sandin kapelu opustil a byl nahrazen Scottem Sellersem, který byl později opět nahrazen a to sice Scottem Aldahlem. Dalším přechodným členem kapely byl Dave Allen, který však byl součástí kapely jen asi čtyři měsíce, protože se stal obětí autonehody.
Roku 1986 vydali další EP So What If We´re on Mystic!. Rok 1987 jim opět přivedl nového člena a to Davea Casillase, druhého kytaristu, který ovlivnil tvorbu zachycenou na EP The P.M.R.C. Can Suck on This, které ostře protestovalo proti kampani PMRC (Parents Music Resource Center) za hudební cenzuru. Na originálním obalu desky byla sadomasochistická fotka, při znovuvydání byla nahrazena fotkou Erica Melvina.
V roce 1988 nahráli za pomoci Bretta Gurewitze z Bad Religion album nesoucí název Liberal Animation. Album bylo vydáno v roce 1991 u Epitaph Records. Po nahrátí desky kapelu opustil Dave a byl nahrazen Stevem Kidwillerem. V této sestavě vydali v roce 1989 další album S&M Airlines, taktéž u Epitaph Records.
Roku 1991 vydali album Ribbed, odešel další člen a to Steve Kidwiller, ale sestavu okamžitě doplnil Aaron Abeyta (El Hefe). S ním vydali další desku White Trash Two Heebs and a Bean
následované hned dalším nesoucím název The Longest Line. Obojí jsou z roku 1992. V roce 1994 punk rock dá se říct "zkomerčněl" díky úspěchům alba Smash od The Offspring a Dookie od Green Day. Díky tomu bylo album Punk in Drublic jejich zatím nejlépe prodávaným, což znamenalo pro jejich tvorbu zásadní průlom. Díky tomu dostali spoustu nabídek od velkých vydavatelství, ale oni je odmítli. Následující rok vydali první live album I Heard They Suck Live!!
Punk in Drublic bylo roku 1996 následováno pomalejším Heavy Petting Zoo, které už se nesetkalo s takovým úspěchem jako jeho předchůdci, ačkoli to bylo první album, které se umístilo na světových žebříčcích. Albem So Long and Thanks for All the Shoes, vydaným roku 1997 se vracejí k rychlejšímu punku, což dokazuje hned první song It's My Job to Keep Punk Rock Elite.
Roku 1999 vyšlo EP The Decline, což je 18 minutová skladba, která vášnivě a cynicky komentuje společnost. Se svými 18 minutami a 23 sekundami je to druhá nejdelší punková skladba, která kdy byla nahrána (po 22 minutové Yes Sir, I Will od Crass).
Další plnohodnotné album vyšlo roku 2000 a nese název Pump Up the Valuum. Je to poslední deska vydaná u Epitaphu, další už jsou vydávány u Fat Mikeova vlastního labelu Fat Wreck Chords. Rok 2002 přinesl BYO Split Series, Vol. 3, což je deska nahraná společně s Rancid, na které hraje každá kapela songy té druhé.
Roku 2003 vydali The War on Errorism, album politických songů, kterým zahájili svou kampaň proti Bushovi. Fat Mike založil webovou stránku punkvoter.com, sestavil 2 desky Rock Against Bush a zahájil Rock Against Bush U. S. tour. V lednu 2005 odstartovali projekt 7" of Month Club s cílem vydat každý měsíc po dobu jednoho roku jedno EP, dohromady teda 12. Poslední, původně lednové, však vyšlo až v březnu 2006. Později vyšly všechny dohromady.
14. března 2006 vyšlo EP Never Trust a Hippy následované plnohodnotným albem Wolves in Wolves´Clothing, které vyšlo hned v dubnu. Písně z tohoto alba byly použity jako soundtrack k video hře EA Sports NHL 07, další skladbou využitou pro podobný účel je Kill All the White Man, tu můžete najít v soundtracku k filmu Crank.
V lednu 2007 nahrávali po 3 noci svou šou v San Franciscu a Californii, aby mohl vzniknout další živák nazvaný They´ve Actually Gotten Worse Live!. Album je popisováno jako jejich nejnedbalejší, nejvychlastanější, nejzábavnější a nejlépe znějící nahrávka. Dali si prý taky záležet, aby nehráli žádnou skladbu, která už zazněla na živáku předešlém.
V srpnu 2007 se vydali na velkou tour, která byla základnou pro jejich TV show NOFX:Backstage Passport. O tom, že mají pořád i po tolika letech co říct, svědčí také fakt, že na konec dubna letošního roku pro nás mají připravenou novou desku nesoucí název Coaster.
Přeloženo z wikipedie. NEKOPÍROVAT!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Suddenly Suddenly | Web | 9. března 2009 v 21:03 | Reagovat

V pohodě. Nevím proč, ale nijak se mi to fakt nedotklo. Tvůj názor beru a plně vím, že to co dělám není správné. Je to jako začarovaný kruh, nějaký čas se snažím jíst zdravě..ale potom se něco stane a já se zase přejím, a potom toho lituji..a chci dlouhou dobu nejíst..jako dneska..

Máš pravdu, proč si ten život kazit ještě víc..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama