Anti-Flag

10. listopadu 2008 v 13:30 | Elysia |  Hudba


Oficiální stránky:

Členové:
Justin Sane: kytara, zpěv
Chris Barker (Chris #2): basa, zpěv
Chris Head: kytara
Pat Thetic: bicí

Diskografie:
Die For The Government (1996)
Their System Doesn't Work For You (1998)
North America Sucks!! (split with D.B.S.) (1998)
A New Kind Of Army (1999)
Underground Network (2001)
Mobilize (2002)
The Terror State (2003)
Death Of A Nation DVD (2004)
For Blood And Empire (2006)
A Benefit For Victims Of Violent Crime (2007)
The Bright Lights Of America (2008)

Historie:
Počátky kapely Anti-Flag bychom mohli hledat v Pittsburghu v Pensylvánii v roce 1988. V názvu kapely se odráží zkušenosti zakladatelů Justina a Pata v jejich rodém městě, kde byli často svědky toho jak určitá skupina lidí nadšeně vykřikuje slogany jako "svoboda, ne fašismus" za současného mávání americkou vlajkou, kterou nosili okázale i na svých bundách. Americká vlajka pro ně byla symbolem demokracie, kterou však na druhé straně neváhali použít jako nástroj proti komukoli, kdo zcela nesdílel jejich názory a to se často neobešlo bez násilí.
Toho času se v kapele vystřídalo hodně kytaristů a basáků včetně Justinovy sestry Lucy. Právě kvůli nestabilnímu složení kapely se rozpadly už po odehrání prvního vytoupení.
V roce 1993 Justin a Pat založili novou kapelu s basákem Andy Flagem po kterém se pojenovali jako Anti-Flag. V roce 1996 vydali první album Die For The Government u New Red Archieves. Andy Flag skupinu opustil v létě 1996 kvůli osobním neshodám s Justinem. Na krátký čas Andyho zastoupil v roli basáka Sean Whelan, který v té době hrál ještě v jiné kapele (57 Detective) s kytaristou Chrisem Headem, kterého později do skupiny přivedl a na začátku roku 1997 roli basáka zastával právě on. Ke konci toho samého roku basu převzal Jamie Cock a z Chrise Heada se tak (k jeho vlastnímu potěšení) stal druhý kytarista. Konečná sestava vznikla v roce 1999, kdy Jamieho Cocka nahradil Chris Barker, znamý také jako Chris #2.
V Roce 1999 Anti-flag Vydali desku A New Kind of Army u Go-Kart Records/A-F Records (A-F Records je jejich vlastní nahrávací společnost). Texty zahrnovaly široké spektrum témat, jako například politickou korupci, rasismus, fašismus, nespokojené mládí, policejní brutalitu atd. Obal desky byl rozložitelný jako plakát na němž byl slogan : "Too smart to fight. Too smart to Die. Join now. A new kind of army."
V roce 2000 byli pozváni k účasti na Vans Warped Tour, také poznali pár důležitých lidí jako třeba Fata Mikea z NOFX, majitele Fat Wreck Chords. Z tohoto setkání se vyklubalo přátelství, které později vedlo k vydání dalších 2 desek právě u Fat Wreck Chords.
V roce 2001 se Anti-Flag spojili s legendárním punkovým producentem Massem Giorginim a vydali album Underground Network. Vydáním tohoto alba trochu upustili od hardcorového undergroundu, který byl charkteristický pro alba dřívější. Album je namířené proti fašismu (zvláště pak proti neonacistické infiltraci hadrcorové scény) a americké zahraniční politice. Zároveň bylo první které obsahovalo brožuru esejí historických a politických komentátorů, především profesora Howarda Zinna. V únoru 2002 vyšlo u A-F records album Mobilize, kde uvedli nové songy, ale i 8 starších skladeb v živém podání. Po11. září, kdy byla Amerika napadena teroristy se členové Anti-Flag vyjádřili proti propagaci války americkou vládou. V té době hodně hudebních obchodů stáhlo jejich alba z prodeje, jelikož jejich hudba byla označena za "anti-americkou".
Roku 2003 vyšlo album The Terror State u Fat Wreck Chords, které bylo v první řadě zaměřeno na kritiku Bushových manipulací ve válce. Znovu album obsahovalo booklet plný esejí jak členů kapely tak i dalších politických komentátorů. Slova písně nazvané "Post-War Breakout" byly původně napsány Woodym Guthriem (pozn: americký folkový hudebník, často texty kritizující politiku), který si sám k textu hudbu nikdy nevytvořil.
8. října 2004 poslanec Jim McDermott ve svém proslovu ve sněmovně pochválil Anti-Flag za jejich povzbuzování mladých lidí k tomu, aby volili.
Roku 2005 podepsali smlouvu s major labelem RCA na další 2 desky. První z nich bylo album For Blood and Empire, vydané v březnu 2006. Středem zájmu byla kritika nesprávného vedení války proti terorismu vládou Spojených států. Píseň "This Is The End (For You My Friend)" byla použita i ve video hrách Madden NFL 2007 a NHL 07. V dubnu dokončili jejich rozsáhlou tour po státech s názvem "War Sucks, Let's Party" a pracovali na dalších bočních projektech jako třeba African Well Fund (pozn: nezisková organizace na pomoc Africe) a Start to Finish MS.
Díky A-F Records se na svět dostaly desky spousty dalších kapel jako The Code, Much the Same, The Vacancy,The Unseen, Modey Lemon a další.
Poslední čerstvě vydanou deskou Anti-Flag je The Bright LIghts of America, ke stejnojmenné písni byl natočen i klip. Ani tentokrát nezklamali a připravili si pro své fanoušky bonus navíc - v bookletu najdete pohlednice s předepsanými manifesty vůči vládě, které stačí jen vystřihnout, nalepit známku, podepsat a poslat.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 monyka monyka | Web | 3. prosince 2009 v 18:02 | Reagovat

tahleta kapelka je vážně podivná.....občas si jí poslechnu,ale furt nevím pod co si je zařadit:D:D:D
texty ok ,ale jaksi muzikou mi přijdou jako taková ta "typická" americká punková skupiná alá sum41 či něco jiného:D nevim proč:D

2 Elysia Elysia | Web | 3. prosince 2009 v 20:52 | Reagovat

[1]: jo ja tyhle kapely taky nemusim, ale anti-flag mi prijdou proste jini, hlavne jejich prvotni tvorba, nekdy mi pripada jako by se je ti ostatni snazili jen napodobovat a taky jde hlave o ty texty a vubec o jejich aktivity, ze nezpivaji jen tak, ale v tom, co svetu hlasaji jdou taky sami prikladem:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama